Skip to main content

Atbalstu mājokļa iegādei saņems vēl 1500 ģimenes ar bērniem

Nākamgad turpināsies valsts atbalsta programma mājokļa iegādei, kas nodrošinās iespēju izsniegt galvojumus vēl aptuveni 1500 ģimenēm ar bērniem.

Kas ir mājokļu galvojumu atbalsta programma?

Lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, Ekonomikas ministrija izstrādāja valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni. Galvojums bankas aizdevumam mājokļa iegādei paredzēts ģimenēm, kurām ir pastāvīgi ienākumi, bet nav pietiekamu uzkrājumu pirmās iemaksas veikšanai.

Mājokļu galvojumu programmai 2017.gadam šobrīd piešķirts finansējums 2,8 miljonu eiro apmērā.

Atbalsta programmas ietvaros a/s “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” izsniedz (uz laiku līdz 10 gadiem) un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. ALTUM galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Pašreiz šos valsts galvotos aizdevumus izsniedz sešas Latvijas komercbankas.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:
10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns;
15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni;
20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Kādēļ šāds atbalsts ir būtisks?

Mājokļa atbalsta programma ir viens no nozīmīgākajiem valsts atbalsta instrumentiem demogrāfiskās situācijas uzlabošanai. Šobrīd programma kļuvusi ļoti populāra un palīdzējusi vairāk kā 3420 ģimenēm tikt pie mājokļiem, nodrošinot vairāk kā 5000 bērnus ar mājokli. Piešķirto galvojumu summa – 22,4 miljoni eiro.

Plašāka informācija par atbalsta programmu pieejama šeit.

Dalies ar ziņu