Skip to main content

Atjaunota mājas lapa par Latvijas dalību Eiropas Savienībā

15. decembrī darbu uzsākusi atjaunota mājas lapa par Latvijas dalību ES www.es.gov.lv Tās mērķis ir sniegt informāciju par ES aktualitātēm, Latvijas viedokli ES jautājumos, kā arī sekmēt sabiedrības zināšanas un izpratni par ES.

Mājas lapa informēs par Latvijas līdzdalību ES lēmumu pieņemšanas procesā, par aktualitātēm dažādās ES politiku jomās un Latvijas interesēm aktuālajos ES jautājumos. Mājas lapā regulāri tiks publicēti pārskati par īpašu ES aktualitāti. Šobrīd lasītāji var iepazīties ar informāciju par ES kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2013. gada.

Tāpat šajā interneta vietnē tiks sniegta informācija par iespējām, ko sniedz dalība ES attiecībā uz ES finansējuma saņemšanu, darbu, mācībām, ceļošanu un iesaisti ES jautājumu apspriešanā un ES lēmumu ietekmēšanā.

Atsevišķa sadaļa veltīta ES informācijas sniedzējiem visos Latvijas reģionos, ļaujot lasītājiem atrast tuvāko ES informācijas punktu. Vienlaikus ES informācijas sniedzējiem – ES informācijas centriem, bibliotēkām, skolām – tiek piedāvātas diskusiju foruma iespējas, lai atvieglotu to savstarpējo saziņu un saskanīgu rīcību.

Lai sekmētu interesi un zināšanas par ES jauniešu vidū, sadaļa „Eiropa skolās” veltīta skolēniem un skolotājiem. Tajā pieejami informācijas materiāli darbam ar ES jautājumiem skolās, kā arī spēles un viktorīnas skolēniem un jauniešiem. Pieejama informācija par Eiropas klubu darbību Latvijas skolās.

www.es.gov.lv notikumu kalendārā regulāri tiks ievietota informācija par Latvijā notiekošajiem pasākumiem, kas veltīti ES tematikai.

Interneta vietnes lietotāji tiek aicināti piedalīties interaktīvajās aptaujās un konkursos, kā arī uzdot interesējošos jautājumus par ES tematiku.

Tāpat tajā atrodama lakoniska informācija par ES dalībvalstīm, vēsturi, ES līgumiem, Latvijas integrācijas vēsturi ES.

Mājas lapa sākotnēji tika izveidota kā ES Informācijas aģentūras mājas lapa. Kopš 2010.gada, kad sabiedrības informēšanas par ES funkcija tika nodota Ārlietu ministrijai, mājas lapu uztur un aktualizē Ārlietu ministrija. Lai interneta vietne sniegtu pilnīgāku informāciju par Latvijas dalību ES un būtu ērtāk lietojama, tā tika pārveidota, tai ir izveidots jauns dizains, kā arī pieejamās informācijas struktūra un saturs.

Projektu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu