Skip to main content

Atklāj pasaules ziemas peldētāju sezonu

Termometrs rāda, ka gaisa temperatūra šodien Jelgavā ir plus seši grādi, turklāt pūš vējš, bet ūdens temperatūra – plus pieci grādi. Tas nekādā ziņā neuztrauc vairāk nekā 200 ziemas peldētājus jeb roņus, kuri tikās «Jelgavas roņu» organizētajās sacensībās Driksā, kas šogad ir arī Pasaules kausa 1. posms. Dalībnieku sejās bija neviltots smaids, valdīja atkalredzēšanās prieks, un ne viens vien ronis atzina, ka ūdens pat ir par siltu. 4×25 metru stafetē, ko varētu uzskatīt par galveno sacensību disciplīnu, jo tajā ir vislielākais sportiskais azarts, mājinieki «Jelgavas roņu» komanda «Torpedos» jaunākajā grupā un «Titans» vecākajā grupā izcīnīja bronzas medaļas.

Kluba «Jelgavas roņi» rīkotajās sacensībās, kas reizē ir arī IWSA Pasaules kausa 1. posms šodien uz starta stājās 17 dažādu valstu komandu pārstāvji. Azartiskākajā disciplīnā jeb 4×25 stafetes peldējumā piedalījās 23 komandas – jaunākajā grupā, kurā, sasummējot, dalībnieku gadu skaitu, nedrīkst pārsniegt skaitli 200, piedalījās 14 komandas, bet vecākajā grupā – «200+» startēja deviņas komandas. Rezultātā mūsu jaunieši «Jelgavas roņu» komanda «Torpedos», kurā startēja peldētāja Diāna Timermane, Dmitrijs Žigunovs, Jānis Freimanis un Genādijs Iļjuks, izcīnīja 3. vietu, tikai par sešām sekundes simtdaļām atpaliekot no jūrmalniekiem. 1. vietā ierindojās peldētāji no Novosibirskas Krievijā. Arī vecākajā grupā «Jelgavas roņu» komanda «Titans» (Viktors Valainis, Valērijs Kisiļakovskis, Lada Vrubļevska un Andrejs Iļjuks) palika 3. vietā. Arī vecāko grupā 1. vieta Krievijas komandai, bet 2. vieta Jūrmalai.

Šobrīd sacensību dalībnieki individuāli sacenšas 25 metros brasā, 50 metros brīvajā stilā, bet 450 metru peldējums brīvajā stilā atklātā ūdenī jeb izturības peldējums Driksā plānots ap pulksten 16.

Lai gan skatītāji, silti saģērbušies, uz peldētājiem raudzījās ar lielu apbrīnu, roņi atzīst, ka laikapstākļi ir pat ļoti labi. «Jāteic, ka te no ziemas vēl ne miņas, sniega nav, taču peldēt šādā laikā ir kolosāli. Nevar aprakstīt tās sajūtas, kad izkāp no ūdens. No malas var šķist, ka auksti, taču nē, jo ūdenī jau tu esi tikai dažas sekundes, bet tas ir tāds adrenalīns. Izkāp ārā un šķiet, ka ir karsti,» saka Emanuels Petits no Beļģijas. Viņš ar ziemas peldēšanu sācis nodarboties pirms gada, bet viņa komandas biedre Marina Bekisa to dara jau piecus gadus. Viņa ziemā peld trīs līdz piecas reizes nedēļā. «Mums Beļģijā ir ārā baseins, bet tur šobrīd ūdens temperatūra ir plus deviņi grādi un tas jau ir par karstu, ūdens Jelgavā plus pieci grādi ir kolosāls,» tā Marina. Jāpiebilst, ka tieši Beļģijas komanda bija viena no kuplāk pārstāvētajām – 14 dalībnieki –, kuri arī bija skaļākie un pamanāmākie.

Pirms startiem visus dalībniekus Jelgavā sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, vēlot katram peldētājam veiksmi. «Te apvienots sports, veselīgs dzīvesveids, prieks, kopības sajūta. Ceru, ka jūs visu to sajutīsiet un Jelgavu atcerēsieties ar labām domām. Tāpat ļoti ceru, ka Pasaules kausa 1. posms Jelgavā būs uz palikšanu, un mums šī būs jauna tradīcija,» tā mēra vietnieks.

Atzinīgus vārdus organizatoriem un pilsētai pauda Starptautiskās ziemas peldētāju asociācijas vadītāja Marija Jirjo-Koskinena. «Tiešām esam laimīgi, ka Jelgava mūs ir uzņēmusi savā brīnišķīgajā pilsētā. Liels paldies pilsētai, ka sacensības notiek tik skaistā un sakārtotā vidē pašā pilsētas centrā. Šis ir tikai Pasaules kausa sākums, priekšā mums vēl gara sezona,» tā vadītāja, aicinot dalībniekus būt apzinīgiem, un domāt par savu veselību.

Apbalvošana plānota pulksten 18 pie bākas. «Un pēc apbalvošanas ap pulksten 18.30 paredzēts neliels salūts,» stāsta organizators.

Līdzīgi kā tas ir ārzemēs, arī Jelgavā šogad ziemas peldēšanas sacensības noslēgsies ar draudzības peldējumu, kurā peldētāji piedalīsies ar savas valsts karogiem. Draudzības peldējums notiks svētdien, 8. novembrī, pulksten 12.

Informācijas avots: www.jelgavasvestnesis.lv 

Dalies ar ziņu