Skip to main content

Atklāj veselības veicināšanas pasākumu ciklu skolās

Šodien, 14.novembrī, Veselības ministrijā ar preses konferenci tika atklāts veselības veicināšanas pasākumu cikls skolās, kura laikā sabiedriskās organizācijas „Dzīvo Veselīgi!” pārstāvji skolas vecuma bērniem un pusaudžiem skaidros sportiska dzīvesveida un veselīga uztura nozīme.

Veselības ministre Ingrīda Circene: „Mēs zinām, cik liela loma vesela cilvēka attīstībā ir tieši ārējiem faktoriem – veselīgam, sabalansētam uzturam un fiziskajām aktivitātēm. Tas jāmācās jau no bērnības un skolas gadiem. Tādēļ, kamēr veselības mācība kā atsevišķa mācību priekšmeta atjaunošana skolās ir diskusiju līmenī, ministrija ir radusi iespēju veselīga dzīvesveida filozofiju pasniegt šādā – skolēniem vienkāršā, saprotamā un atraktīvā veidā, stāstot, kā izaugt veseliem un būt zinošiem par pareizajām izvēlēm veselības nodrošināšanā visas dzīves garumā.”

Kārlis Igals, „Dzīvo Veselīgi!” dibinātājs: “Izvirzītos mērķus vislabāk var sasniegt, ja ar bērniem tiek runāts viņiem saprotamā veidā un ar attiecīgās jomas speciālistu un sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību. Tāpēc, ja bērniem tiks stāstīts par pareizu uzturu, tad to darīs profesionāls uztura speciālists, ja tas būs kāds sporta veids, tad par to bērnus izglītos, rādīs paraugdemonstrējumus un aktivitātēs iesaistīs attiecīgā sporta veida profesionālis vai sabiedrībā pazīstams attiecīgās skolas absolvents.”

Jau ziņots, ka Veselības ministrijas izsludinātajā konkursā par veselīga dzīves veida popularizēšanas pasākumu ciklu skolas vecuma bērniem uzvarēja biedrība „Dzīvo Veselīgi!”. Paredzēts, ka pasākumi norisināsies 35 skolās visā Latvijā – rīkoti Rīgā, Jūrmalā Siguldā, Ķekavā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Cēsīs, Madonā, Ogrē, Daugavpilī, Rēzeknē, Balvos, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu