Skip to main content

Pabriks Ziemeļvalstu un Baltijas aizsardzības ministru samitā uzsvērs aizsardzības jomas reformu pieredzi

No 15. līdz 16.novembrim aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies uz Orebro, Zviedriju lai ar saviem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kolēģiem pārrunātu jaunākās drošības aktualitātes un sadarbību. Samitā piedalīsies aizsardzības ministri no 13 valstīm – Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Islandes, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Lielbritānijas un ASV.

„Sadarbība aizsardzības jomā ir ļoti būtiska, jo mēs varam dalīties ne tikai ar resursiem, bet arī ar pieredzi, kuru esam ieguvuši, īstenojot aizsardzības reformas,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Latvija šajā jomā var būt lielisks paraugs Eiropas valstīm.”

Samita laikā notiks Ziemeļvalstu ministru tikšanās, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ministru tikšanās, kā arī Ziemeļu darba grupas sanāksme, kurā iekļautas valstis pie Baltijas jūras, Ziemeļu jūras un Atlantijas okeāna. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sanāksmē piedalīsies arī ASV.

Samitā tiks pārrunāta sadarbība aizsardzības jomā, kā arī iespēja paaugstināt aizsardzības spējas, izmantojot „gudras aizsardzības” pieeju. Notiks diskusijas par bruņoto spēku iesaisti civilo krīžu risināšanā, par kiberdraudiem un energoapgādes drošību, kā arī par aizsardzības jomas reformām Eiropā.

Zviedrijas aizsardzības ministrs Stens Tolgfors uzsver, ka Zviedrijai ir liels gods rīkot tik plaša mēroga samitu. Zviedrija pašlaik ir Ziemeļvalstu aizsardzības sadarbības padomes (Nordefco) priekšsēdētāja.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu