Skip to main content

Circene: pacientu ombuds pauž atbalstu plānotajām veselības aprūpes sistēmas reformām

Veselības ministre Ingrīda Circene pirmdien, 14. , tiekoties ar Pacientu ombuda valdes priekšsēdētāju Lieni Šulcu-Rēveli, vienojās par atbalstu plānotajām reformām veselības aprūpes sistēmā.

„Mana prioritāte ir sakārtot veselības aprūpes sistēmu tā, lai pirmajā vietā būtu pacienta intereses. Un ir patiess prieks, ka tieši Pacientu ombuds paudis atbalstu iecerei noteikt vienotus kvalitātes kritērijus visām ģimenes ārstu praksēm, kā arī sasaistīt veselības aprūpes pakalpojumus ar nodokļiem,” pauž veselības ministre Ingrīda Circene.

„Manuprāt, ieguvēji no plānotajām reformām būs kā pacienti, tā arī ārsti. Mediķi labāk varēs plānot savu darbu, savukārt pacientiem tā būs motivācija interesēties par sev pieejamo pakalpojumu klāstu,” uzsvēra L. Šulce – Rēvele.

Tikšanās laikā Pacientu ombuds atzina, ka patlaban daudziem pacientiem ir sajūta, ka viņi maksā nodokļus, bet pretim par to neko nesaņem. Sasaistot veselības aprūpes pakalpojumus ar nodokļu nomaksu, cilvēki kļūs organizētāki un skaidrāk apzināsies savas tiesības. Savukārt, nosakot standarta kvalitātes kritērijus ģimenes ārstu praksēm, pašiem mediķiem būs vieglāk organizēt savu darbu, turklāt arī pacientiem būs skaidra informācija par to, kas viņiem pienākas, akcentēja L. Šulce – Rēvele.

Tāpat Pacientu ombuds pauda atbalstu iecerei atjaunot veselības mācību skolās, norādot, ka ir ļoti nozīmīgi jau no skolas vecuma bērnus informēt par savām tiesībām.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi saistībā ar Pacientu tiesību likuma pilnveidošanu, un veselības ministre ombudu aicināja iesaistīties priekšlikumu izstrādē. Puses vienojās jau tuvākajā laikā parakstīt Veselības ministrijas un Pacientu ombuda sadarbības līgumu. 

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālr:. 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu