Skip to main content

LM informatīvā kampaņā uzrunās potenciālos bērnu adoptētājus

Lai uzrunātu potenciālos bērnu adoptētājus un veicinātu izpratni par adopcijas procesu, Labklājības ministrija (LM) no 14. novembra uzsāk informatīvu kampaņu „Adopcija – sākas ar sarunu!". Kampaņa norisināsies no 14. novembra līdz 11. decembrim.

Nereti cilvēki neizšķiras par labu adopcijai, jo nav pietiekami informēti vai uzticas sabiedrībā plaši izplatītiem mītiem gan par bērniem aprūpes iestādēs, gan adopcijas procesu.

Tāpēc LM īstenotās kampaņas mērķis ir kliedēt mītus un stereotipus par it kā sarežģīto, ilgstošo un birokrātisko adopcijas procesu, kā arī veicināt izpratni un iedrošināt potenciālos adoptētājus izšķirties par labu bērna adopcijai. Tāpat kampaņas laikā paredzēts detalizēti skaidrot informāciju par to, kas var adoptēt bērnu un kā uzsākt adopcijas procesu.

Līdz ar to kampaņas laikā gan televīzijā, gan radio tiks pārraidītas trīs sociālās reklāmas par adopciju, kā arī veidoti tematiski raidījumi un intervijas. Vienlaikus sociālās reklāmas klipi būs pieejami arī internetā. Tāpat dažādās interneta vietnēs kampaņas laikā tiks publicēti informatīvi raksti par adopcijas tematiku, kā arī interesentiem būs iespēja iepazīt adoptētāju pieredzi un viedokli.

Savukārt novembra beigās portālā www.mammamuntetiem.lv būs pieejams adoptētāju blogs, kurā interesenti varēs sekot līdzi konkrētu cilvēku, kuri adoptē bērnu, emocijām, pieredzei un viedoklim, soli pa solim veicot adopcijas procesu.

Tāpat sociālajā portālā www.draugiem.lv izveidots adopcijas tematikai veltīts profils, kurā pieejama informācija par adopcijas jautājumiem, kā arī ir noskatāmi reklāmas klipi. Sekot aktualitātēm lapā ir iespēja ikvienam interesentam – skatīt šeit.

Ja plašsaziņas līdzekļiem ir vēlme atbalstīt kampaņu, piedaloties tās veidošanā un detalizētas informācijas izplatīšanā sabiedrībai, lūgums informēt pa tālruni 67021666 vai 26519920.

Plašāka informācijas par adopciju un ar to saistītiem jautājumiem pieejama LM mājas lapas sadaļā „Adopcija".

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26519920
[email protected]

Dalies ar ziņu