Skip to main content

Atklās Ministru prezidentu dāvanu izstādi

Piektdien, 25. novembrī, valsts pārvaldes atvērto durvju dienā Ministru kabinetā atklās 11 Ministru prezidentu dāvanu izstādi, ko rīko Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un mākslas muzeju „Rīgas Birža”.

Izstādē tiks eksponētas vairāk kā 50 interesantākās un vērtīgākās premjeriem pasniegtās dāvanas, kas ir saņemtas gan no ārvalstu vadītājiem, gan no pašmāju amatpersonām. Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī bijušie premjeri Māris Gailis un Andris Bērziņš. Viņi dalīsies atmiņās par interesantākajām dāvanām un notikumiem, kad tās saņemtas. Savukārt Ārlietu ministrijas Valsts protokola pārstāvis Renārs Vilde informēs par diplomātiskajām dāvanām, kādas mūsu amatpersonas dāvina ārvalstu vadītājiem. Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī 60 skolēni no Rīgas 95. vidusskolas.

Atvērto durvju dienu Ministru kabinetā plāno apmeklēt teju 350 interesentu. Visas dienas garumā (10.00 – 19.00) plānotas ekskursijas valdības ēkā pēc īpaši izstrādāta maršruta. Ikvienam būs iespējams iepazīties ar valdības nama vēsturi, apskatīt valdības sēžu zāli, Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu, preses konferenču telpu, Ministru kabineta bibliotēku un citas vēsturiski un sabiedriski nozīmīgas telpas. Dienas noslēgumā (16.00 – 17.30) Valsts kancelejas eksperti vadīs lekcijas par starptautisko tiesvedību, valsts pārstāvības funkcijām, pārmaiņām valsts pārvaldē, kā arī valdības komunikāciju.

Izstādes atklāšana paredzēta 25. novembrī, plkst. 10.00, Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, 2. stāvā. Gan atklāšanā, gan visas dienas garumā paredzēta mediju līdzdalība.

Jau iepriekš informējām, ka 25. novembrī vairāk nekā 100 valsts pārvaldes iestādēs visā Latvijā notiks valsts pārvaldes atvērto durvju diena, kurā ikvienam interesentam piedāvās ekskursijas, izstāžu ekspozīcijas, konkursus, seminārus, prezentācijas un klātienes tikšanās ar amatpersonām un valsts pārvaldē strādājošajiem. Plašāka informācija par apmeklējumiem un pilns atvērto durvju dienu institūciju saraksts pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082905/29457329
[email protected]

 

Dalies ar ziņu