Skip to main content

Veselības ministre ar sociālajiem partneriem pārrunā nepieciešamību sasaistīt plānveida medicīnisko palīdzību ar nodokļu nomaksu

Šodien, 23. novembrī, veselības ministre Ingrīda Circene, tiekoties ar nozares sociālajiem partneriem, pārrunāja valdības rīcības plāna projekta veselības sadaļu, kā arī plānveida medicīniskās palīdzības sasaisti ar nodokļu nomaksu.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka uz nozares attīstību raugās pragmatiski un aicināja arī sociālos partnerus nelolot ilūzijas par būtisku valsts finansējuma palielināšanos nākamajos gados, ja netiks ieviesta plānveida veselības aprūpes saņemšana ar nomaksātajiem nodokļiem. Tādēļ kā viens no pamata risinājumiem papildu līdzekļu piesaistei veselības nozarei būtu daļēja finansēšanas modeļa maiņa.

Tikšanās laikā tika atzīts, ka nebūtu pamata atlikt piedāvātas koncepcijas par plānveida aprūpes saistīšanu ar nodokļu nomaksu ieviešanu, jo līdzīga sistēma veiksmīgi darbojas citās valstīs.

Gan Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības, gan Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvji uzsvēra, ka rīcības plānā ir nepieciešams minēt konkrētu valsts budžeta pieaugumu nozarei nākamajos gados, jo pretējā gadījumā nevarēs būtiski uzlabot veselības aprūpes pieejamību un nodrošināt nepieciešamos cilvēkresursus.

Tāpat sociālie partneri izteica atzinību ministrei par darba organizāciju, kā rīcības plāns tiek izstrādāts un piedāvāja konstruktīvus priekšlikumus dokumenta papildināšanai. Vienlaikus puses atzina, ka rīcības plāns ir uzskatāms par virsuzdevumu politiķiem un sabiedrībai, tādēļ ļoti precīzus termiņus atsevišķu mazāku uzdevumu izpildei noteikt tajā nav izšķiroši.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska;
Tālr.: 26339264;
[email protected]

Dalies ar ziņu