Skip to main content

Atklās programmu kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un atjaunināšanai

Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” ietvaros laikā no 2013. līdz 2016. gadam ir plānots veikt kultūras mantojuma objektu restaurāciju un saglabāšanu, vienlaikus veicinot to ekonomiskās darbības formu attīstību un dažādošanu, sekmēt zināšanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas un donorvalstu institūcijām un paaugstināt sabiedrības izpratni par kultūras mantojuma nozīmību un daudzveidību. Programmas atklāšanas pasākums norisināsies šā gada 27. novembrī.

Donorvalstis programmu „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” apstiprināja šā gada 10. septembrī. Programmas īstenošanai pieejamais EEZ finanšu instrumenta finansējums ir vairāk nekā 10 miljoni eiro, kas veido 85% programmas finansējuma, bet pārējie 15% ir Latvijas valsts līdzfinansējums.

Programmas ietvaros paredzēts sniegt atbalstu arī sadarbības izveidei un stiprināšanai, pieredzes un ideju apmaiņai un mobilitātes veicināšanai starp kultūras pakalpojumu sniedzējiem Latvijā un donorvalstīs, tādējādi sekmējot kultūras un mākslas dažādību.

Interesenti par jaunās EEZ finanšu instrumentu programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” atbalsta saņemšanas iespējām kultūras mantojuma saglabāšanai un kultūras un mākslas daudzveidības veicināšanai tiks informēti programmas atklāšanas pasākumā šā gada 27. novembrī, viesnīcā „Bergs”, Rīgā, sākot no plkst. 11:00.

Vairāk informācijas par programmu Kultūras ministrijas mājaslapā.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu