Skip to main content

Atklāts Sandras Kalnietes konkurss “Atdzimt no pelniem”

Lai cildinātu sievietes uzņēmējas un veicinātu sieviešu savstarpējo solidaritāti, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete 23. septembrī izsludinājusi konkursu “ATDZIMT NO PELNIEM”.

“Es uzskatu, ka sabiedrība nepietiekami novērtē sievietes uzņēmējas ieguldījumu valsts ekonomiskajā un sociālajā attīstībā. Īpaši atbalstu un atzinību ir pelnījušas sievietes mazās uzņēmējas, jo viņas ne tikai maksā nodokļus, bet arī rada darbavietas apkaimē un dod iespēju cilvēkiem palikt savā novadā un Latvijā.

Lai cildinātu sievietes uzņēmējas, es nolēmu iedibināt balvu “Atdzimt no pelniem”, kas tiks piešķirta sievietei uzņēmējai, kura pēc liela morāla, cilvēciska, materiāla vai finansiāla zaudējuma ir apguvusi jaunas iemaņas un uzsākusi kaut ko pilnīgi jaunu savā dzīvē, piemēram, nodibinājusi savu uzņēmumu vai kādā savā dzīves posmā kardināli mainījusi savu karjeru, un ir sasniegusi nozīmīgus rezultātus šajā jaunajā nodarbē, ir “atdzimusi” pati un palīdzējusi atdzimt citiem cilvēkiem”, tā Kalnietes kundze pamato balvas izsludināšanu.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar biedrību „Līdere” un notiek jau otro gadu. 2010. gadā konkursam tika iesniegti 27 pieteikumi, savukārt uzvaras laurus plūca SIA “Aglonas maize” direktore un Maizes muzeja izveidotāja Vija Ancāne.

Pretendentes dalībai konkursā piesaka trešās puses – sabiedriskas organizācijas, par pretendentes darbību informēti un zinoši Latvijas iedzīvotāji, pilsētu un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēju organizāciju vai profesionālu asociāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kuras nav pretendentes pirmās pakāpes radinieki.

Pieteikumus – vēstules līdz 2011. gada 23. oktobrim gaidīs konkursa žūrija sekojošā sastāvā:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte;
Aiva Vīksna, Biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja;
Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis;
Santa Anča, izdevniecības “Žurnāls “Santa” galvenā redaktore un līdzīpašniece;
Rasma Freimane, Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja;
Agita Hauka, Iecavas sieviešu kluba “Liepas” valdes priekšsēdētāja;
Inese Haite, Biedrības „Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO” valdes priekšsēdētāja;
Ingrīda Blūma, SIA “i-bloom” valdes locekle;
Pēteris Strautiņš, „DnB Nord Banka” ekonomikas eksperts.

Konkursa uzvarētāja saņems naudas balvu: 1000 latus un piemiņas zīmi; savukārt 15 labākās konkursam nominētās sievietes saņems Kalnietes kundzes uzaicinājumu 2012. gada sākumā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Informācija par konkursu (nolikums, pieteikuma anketa) pieejama: www.lidere.lv

Dalies ar ziņu