Skip to main content

Iepazīšanās vizītē pie ārlietu ministra ierodas jaunais Beļģijas vēstnieks

27. septembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar jauno Beļģijas vēstnieku Latvijā Franku Arnautsu (Frank Arnauts).
Ministrs un Beļģijas vēstnieks pauda gandarījumu par abu valstu labo divpusējo sadarbību, šogad apritot 20 gadiem kopš Latvijas un Beļģijas diplomātisko attiecību atjaunošanas, un izteica vēlmi intensificēt ārpolitisko dialogu. Ģ. V. Kristovskis pateicās vēstniekam par to, ka Beļģija bija pirmā valsts, kas nodrošināja Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas funkcijas pēc to uzņemšanas NATO. „Latvijai un Beļģijai kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm ir kopīgas vērtības, kas ir labs pamats sadarbībai, risinot starptautiskos izaicinājumus,” uzsvēra ministrs.

Latvijas ārlietu ministrs informēja vēstnieku par politisko situāciju Latvijā pēc ārkārtas vēlēšanām un par Latvijas ārpolitikas pamatvirzieniem, tostarp sadarbību Baltijas reģionā, Austrumu partnerību, labu kaimiņattiecību veidošanu ar Krieviju. Tika pārrunāta Latvijas un Beļģijas sadarbība starptautiskajās organizācijās. Beļģijas vēstnieks pastāstīja par Beļģijas federālās valdības veidošanas procesu un pauda cerību par divpusējo kontaktu intensificēšanos pēc jaunās valdības izveidošanu.
Ministrs un vēstnieks apmainījās viedokļiem par norisēm Eiropā un pasākumiem ekonomiskās situācijas stabilizēšanā. Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Latvija ar lielu atbildību gatavojas prezidentūrai Eiropas Savienībā 2015. gada pirmajā pusē.

Franks Arnautss ir trešais rezidējošais Beļģijas vēstnieks Latvijā, un viņš nomaina iepriekšējo Beļģijas vēstnieku Leopoldu Merku (Leopold Merckx). Plānots, ka Franks Arnautss akreditācijas vizītē pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa dosies oktobra vidū.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu