Skip to main content

Valdība nolemj airBaltic ieguldīt 57,6 miljonus latu

Otrdien, 27. septembrī valdība pieņēma lēmumu ieguldīt uzņēmumā airBaltic 57,6 miljonus latu, kopā ar mazākuma akcionāru veicot proporcionālo kapitāla palielināšanu, ja mazākuma akcionārs izpilda valdības izvirzītos nosacījumus. Valdības sēdē tika apstiprināts vienošanās projekts, kurā iekļauti visi valdības izvirzītie nosacījumi. Tas tiks iesniegts parakstīšanai airBaltic mazākuma akcionāram Baltijas Aviācijas Sistēmas (BAS).

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis: „Valdība ir pieņēmusi visus nepieciešamos lēmumus un paudusi skaidru gatavību iesaistīties airBaltic finanšu situācijas stabilizēšanā, ja to ir gatavs darīt arī mazākuma akcionārs, konstruktīvi izpildot valdības izvirzītās prasības. Valdība ir izpildījusi tās uzdevumus un pašlaik atbildība ir BAS rokās.”

Satiksmes ministrs Uldis Augulis pauda pārliecību, ka valdības izvirzītos nosacījumus gan saistībā ar Bertolta Flika atcelšanu no ieņemamā amatā, akcionāru līguma izbeigšanu un Rīgas lidostas saglabāšanu kā airBaltic bāzes lidostu, gan saistībā ar airBaltic darbībai nepieciešamo aktīvu atgriešanu uzņēmumā, iespējams izpildīt līdz 29. septembrī plānotajai airBaltic akcionāru kopsapulcei.

Šādā gadījumā akcionāru kopsapulcē tiks lemts par izmaiņām airBaltic statūtos un jauna uzņēmuma padomes sastāva apstiprināšanu 5 cilvēku sastāvā, kas savukārt lems par airBaltic valdes iecelšanu 3 cilvēku sastāvā. Satiksmes ministrijai valdība devusi arī uzdevumu uzsākt darbu pie pretendentu atlases, kas strādās airBaltic valdē un padomē.

Savukārt valdības finanšu konsultanta Prudentia pārstāvis Kārlis Krastiņš pauda gandarījumu par valdības pieņemto lēmumu, definējot precīzus kritērijus, kuriem izpildoties valdība ir gatava konstruktīvi risināt lidsabiedrības problēmas. „Mūsu saņemtās indikācijas liecina, ka mazākuma akcionārs ir mainījis sadarbības stilu un ir iespēja vienoties par airBaltic nepieciešamo risinājumu,” uzsvēra K. Krastiņš.

Valsts finansējums airBaltic tiks nodrošināts kā Valsts kases aizdevums uzņēmumam ar iespēju to kapitalizēt. Daļa no līdzekļiem, ko valsts un BAS plāno investēt airBaltic tiks novirzīti operatīvās darbības nodrošināšanai, un nozīmīga līdzekļu daļa tiks ieguldīta uzņēmuma attīstībā, tostarp arī lidmašīnu flotes nomaiņā.

Aviokompānijā airBaltic Latvijas valstij kā vairākuma akcionāram pieder 52,6% kapitāldaļu, savukārt privātajam akcionāram BAS – 47,2%. Latvijas valdība ir piesaistījusi finanšu konsultantu Prudentia, lai izvērtētu airBaltic finanšu situāciju un lemtu par turpmāko aviokompānijas darbību.

Audioieraksts no preses konferences, kas notika pēc Ministru kabineta sēdes, pieejams šeit.
Informācija par valdības pieņemto lēmumu hronoloģiju atrodama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 26556965, 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu