Skip to main content

Varšavā diskutēs par sakaru veicināšanu starp ES, Austrumeiropu un Dienvidkaukāzu

Ceturtdien, 29. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies uz Varšavu (Poliju), lai ar Eiropas Savienības un sešu Austrumeiropas un Dienvidkaukāzas valstu vai valdību vadītājiem lemtu par politisko un ekonomisko attiecību veicināšanas veidiem un perspektīvām. Diskusijas notiks Austrumu Partnerības valstu samita ietvaros.

Samita dalībnieki meklēs iespējas Eiropas Savienībai sekmēt brīvās tirdzniecības iespējas ar valstīm, kuras izpilda nepieciešamos kritērijus, kā arī vīzu režīmu atvieglojumus atbilstoši katras valsts sasniegtajam progresam. Tiks arī pārrunātas esošās sadarbības veicināšanas iespējas, tai skaitā enerģijas drošības jautājumos, kā arī piedāvātas jaunas sadarbības formas.

Premjers vizītes laikā aktualizēs sarunas par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam, kur Latvija īpašu uzmanību pievērš divām svarīgām prioritātēm: pietiekami liela kohēzijas finansējuma nodrošināšana, lai Latvija ātrāk pietuvotos ES vidējam attīstības līmenim un radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas ekonomikas izaugsmei, un infrastruktūras attīstībai, kā arī godīgu un vienlīdzīgu konkurences nosacījumu panākšana Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Kā jau agrāk ziņots, Eiropas Komisija ar savu priekšlikumu ES daudzgadu budžetam nāca klajā 2011. gada 29. jūnijā. Pirmās ES dalībvalstu diskusijas par budžetu priekšlikumu notika šī gada jūlija beigās, kas deva iespēju apmainīties ar sākotnējām pozīcijām. EK priekšlikumu izvērtēšanas darbs turpināsies līdz gada beigām. Sarunas turpināsies visu 2012. gadu, bet galīgo vienošanos starp Eiropas Parlamentu un dalībvalstīm par faktisko budžeta ietvaru plānots panākt 2012. gada beigās vai 2013. gada sākumā.

Vizītes ietvaros premjeram arī plānota tikšanās ar Moldovas premjerministru Vladu Filatu (Vlad Filat), kuras laikā puses pārrunās abu valstu ekonomiskās un politiskās sadarbības stiprināšanas iespējas.

Premjers Latvijā atgriežas piektdien, 30.septembrī.

Mediju dalība Austrumu Partnerības samitā atbilstoši samita akreditācijas kārtībai.

Par Austrumu partnerības valstu samitu:
Samitā piedalās 27 Eiropas Savienības dalībvalstu un sešu Austrumu Partnerības valstu vai valdību vadītāji. Austrumu Partnerības iniciatīva sākusies 2009.gadā, kad samits notika Prāgā (Čehija). Samita mērķis ir veidot ciešākus sakarus starp ES un sešām valstīm Austrumeiropā un Dienvidkaukāzā – Ukrainu, Moldovu, Baltkrieviju, Gruziju, Armēniju un Azerbaidžānu.

Informācijas par Latvijas un Polijas premjerministru tikšanos šī gada 16. septembrī aplūkojama šeit.

Papildu informācija par Latvijas – Moldovas attiecībām aplūkojama šeit.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu