Skip to main content

Atvērto durvju dienā Saeimā būs Informācijas apmaiņas tirdziņš, kurā informēs par sabiedrības līdzdalības iespējām parlamenta darbā

28. septembrī Saeimā jau piekto reizi notiks atvērto durvju diena, kuras laikā apmeklētāji varēs gan iegūt informāciju par līdzdalības iespējām likumdošanas procesā, gan, kā ierasts, aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā interjeru un arhitektūru un uzzināt vairāk par deputātu ikdienas darbu.

„Ikdienā Saeimas darbs norit ciešā sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem – gan komisiju un frakciju ietvaros, gan kopīgi rīkojot diskusijas par dažādiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem. Tādēļ šogad atvērto durvju dienā nolēmām ar sabiedrības līdzdalības iespējām iepazīstināt arī parlamenta apmeklētājus, pirmo reizi rīkojot Informācijas apmaiņas tirdziņu,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Aboltiņa.

Informācijas apmaiņas tirdziņā ikviens ar Saeimas sadarbības partneru palīdzību varēs uzzināt, kā aktīvāk līdzdarboties likumdošanas procesā un sekot līdzi deputātu darbam Saeimā, kā arī piedāvāt savus priekšlikumus sadarbības uzlabošanai.

Atvērto durvju dienā šogad piedalīsies vairākas organizācijas, kuras pašas ikdienā gan aktīvi līdzdarbojas lēmumu pieņemšanas procesos un diskusijās, gan veicina sabiedrības iesaistīšanos parlamenta darbā. Šogad par sabiedrības līdzdalības iespējām informēs tādas interneta platformas kā ManaBalss.lv, Deputatiuzdelnas.lv, GudrasGalvas.lv, kā arī Latvijas Pilsoniskā alianse.

Savukārt skolēni un studenti varēs vairāk uzzināt par projektu „Jauniešu Saeima”, kas jauniešiem, iejūtoties deputātu lomās, caur personīgo pieredzi ļauj iepazīt likumdevēja darbu. Bijušie Jauniešu Saeimas deputāti dalīsies iespaidos un pieredzē, kā aizstāvējuši savu viedokli no parlamenta tribīnes un kopīgi strādājuši Jauniešu Saeimas komisijās.

Atvērto durvju dienas laikā, dodoties ekskursijā pa Saeimas namu, interesenti varēs apmeklēt Saeimas sēžu zāli, kurā deputāti ceturtdienās sanāk uz sēdēm, un Sarkano zāli, kurā notiek Saeimas Prezidija sēdes, diskusijas un konferences. Tāpat apmeklētāji varēs aplūkot Dāvanu zālē izvietotās ārvalstu delegāciju dāvanas Latvijas parlamentam. Saeimas viesiem būs arī reta iespēja apskatīt reprezentācijas telpas, kurās tiek uzņemti ārvalstu parlamentu vadītāji, ministri, vēstnieki un citas augstas amatpersonas.

Apmeklējot Saeimas namu, ikviens, piedaloties konkursā, varēs pārbaudīt savu vērību un zināšanas par Saeimas nama arhitektūru un interjeru.

Saeimas nams 28. septembrī apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10:00 līdz 18:00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš, nosūtot personas datus (vārdu, uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru) uz e-pastu [email protected], un saņēmuši apstiprinājumu. Interesenti aicināti pieteikties līdz šī gada 25. septembrim. Papildu informācija pa tālruni 67087321.

Interesenti iepazīt parlamentu aicināti ne tikai atvērto durvju dienā, bet arī ikdienā, ekskursijai piesakoties pa tālruni 67087535 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu [email protected]. Dodoties ekskursijā uz Saeimu ceturtdienu rītos, iespējams klātienē vērot deputātu darbu Saeimas sēdē.

Atvērto durvju diena Saeimā notiks jau piekto reizi, un interesentu skaits katru gadu pieaug. 2009. gadā šajā dienā Saeimā viesojās apmēram 1800 cilvēku, bet 2010. gadā un 2011. gadā – vairāk nekā 2000 interesentu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu