Skip to main content

Baltijas valstis demonstrē savu vienotību attieksmē pret M.Golovatova atbrīvošanu

18. jūlijā Briselē triju Baltijas valstu ārlietu ministri parakstīja un iesniedza kopīgu vēstuli Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministriem un Eiropas Komisijas viceprezidentei Vivjenai Redingai par Mihaila Golovatova atbrīvošanu Austrijā, kur viņš bija aizturēts, pamatojoties uz Eiropas aresta orderi.

Trīs ārlietu ministri – Audronis Ažubalis (Lietuva), Ģirts Valdis Kristovskis (Latvija) un Urmass Paets (Igaunija) savā vēstulē uzsver, ka Eiropas aresta orderis, ko izdod ES ietvaros, ir savstarpējās uzticības instruments, kam jānodrošina iedarbīga tiesiskuma prakse, aizturot un izdodot aizdomās turētas personas, īpaši, ja tās vainotas kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci.
„Lēmums atbrīvot M.Golovatovu mazina starptautiskās tiesiskās sadarbības efektivitāti krimināllietās, kā arī ES solidaritātes principa nozīmi dalībvalstu vidū,” teikts vēstulē.

Baltijas valstu ministri vēstulē arī uzsver, ka Golovatovs ticis atbrīvots 24 stundu laikā pēc aizturēšanas. „Mēs izprotam tiesu varas neatkarības principu, tomēr esam noraizējušies par ātrumu, kādā Austrijas institūcijas izlēma par šīs personas atbrīvošanu,” norādīts vēstulē.

Latvijas ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis jau 17. jūlijā, solidarizējoties ar Lietuvas valsti un sabiedrību, pauda dziļu nožēlu par Austrijas ģenerālprokuratūras lēmumu atbrīvot un neizdot Lietuvai bijušo PSRS īpašo uzdevumu vienības Alfa komandieri Mihailu Golovatovu. „Par 1991.gada noziegumiem Viļņā un Rīgā nav noilguma,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu