Skip to main content

Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojas par turpmāko sadarbību

2013. gada 29. janvārī, parakstot jaunu saprašanās memorandu par turpmāko sadarbību aizsardzības nozarē, noslēdzās divu dienu Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Lietuvas aizsardzības ministrs Jozus Oleks (Juozas Olekas) un Igaunijas aizsardzības ministrs Urmas Reinsalu (Urmas Reinsalu) pārrunāja Baltijas valstu aizsardzības un drošības aktualitātes, NATO gaisa telpas patrulēšanas Baltijas valstīs norisi, Baltijas valstu sadarbību militāro mācību organizēšanā, kā arī kopīgo sadarbības projektu norisi un turpmāku attīstību.

Aizsardzības ministrs A.Pabriks, parakstot Baltijas valstu savstarpējās saprašanās memorandu, uzsvēra šīs sadarbības nozīmi turpmāko prioritāšu īstenošanā un panākto progresu aizsardzības politikas veidošanā. „Esmu gandarīts, ka šajā sanāksmē tika analizēts arī jautājums par masu saziņas līdzekļu un informācijas telpas drošību. Šis jautājums ir īpaši aktuāls visām trim Baltijas valstīm,” norādīja A. Pabriks.

Savukārt Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri uzsvēra, ka jaunais saprašanās memorands aptver visas būtiskākās aizsardzības un drošības jomas, kas šobrīd ir aktuālas Baltijas valstu sabiedrībai, kā arī ļauj turpināt iesākto sadarbību.

Tikšanās laikā aizsardzības ministri tika iepazīstināti ar Baltijas valstu Aizsardzības ministriju veikto analīzi par ārvalstu masu saziņas līdzekļu ietekmi uz drošības politikas jautājumu atspoguļošanu. Ministri nolēma daļu no šī pētījuma publicēt tuvākajā laikā.

Vizītes laikā A. Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tikās ar zemessargiem, kas šobrīd Alūksnē pilnveido savas militārās iemaņas, lai jau gada otrajā pusē sāktu pildīt dienesta pienākumus Lielbritānijas vadītajā Eiropas Savienības Kaujas grupā.

Jau ziņots, ka šā gada 28. un 29. janvārī Alūksnē un Gulbenē notiek Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kuras laikā tiek pārrunātas Baltijas valstu aizsardzības nozares aktualitātes.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335254, +371 29211247
[email protected]

Dalies ar ziņu