Skip to main content

Baltijas valstu Ministru prezidenti pārrunā reģionālo sadarbību enerģētikā un eirozonas aktualitātes

Sestdien, 14. maijā, Tallinā tikās trīs Baltijas valstu Ministru prezidenti, lai pārrunātu reģionālo sadarbību enerģētikā un eirozonas aktualitātes.

Trīs premjeri apsprieda sašķidrinātās dabas gāzes termināļa (SDGT) reģionālā projekta attīstību. Latvijas Ministru prezidents V. Dombrovskis atkārtoti uzsvēra Latvijas infrastruktūras priekšrocības ekonomiski pamatota reģionāla projekta īstenošanā. Ņemot vērā, ka arī Lietuvā un Igaunijā ir interese par līdzīga reģionāla SDGT izvietošanu, trīs premjeri vienojās, ka jāsagaida visu trīs valstu iniciētās priekšizpētes, lai varētu salīdzināt projektu priekšrocības un lemt par tālāko virzību, iespējams, reģionāla līmeņa priekšizpēti. Latvijas priekšizpēte, kuru patlaban veic Latvenergo, gaidāma š.g. jūnijā, Igaunijas priekšizpēte sagaidāma š.g. oktobrī, savukārt par Lietuvas priekšizpētes sagaidāmais termiņš vēl nav zināms.

Lietuvas Ministru prezidents A. Kubiļus īsumā informēja par drīzumā gaidāmo paziņojumu par potenciālo investoru Visaginas AES celtniecībā. Premjeri pievērsās arī jautājumam par Baltijas elektroenerģijas tirgu un Nordpool Spot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu elektroenerģijas biržas ieviešanu.

Ministru prezidenti pārrunāja arī eirozonas nākotni, īpaši uzsverot inflācijas ierobežošanas nepieciešamību, lai izpildītu Māstrihtas kritērijus un 2014. gadā ieviestu eiro arī Latvijā un Lietuvā.
 

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu