Skip to main content

Ministru prezidents Lenarda Meri konferencē uzsver Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā

Sestdien, 14. maijā, Tallinā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalījās Lenarda Meri konferences diskusijā „Eiropas ekonomika: grūtības, ieguvumi un mācības” („Europes Economy: Pain, Gain and Lessons (Not) Learned”).

Savā uzrunā V. Dombrovskis uzsvēra, ka būtiskākās mācības, kas gūtas, pārvarot ekonomisko un finanšu krīzi ir nepieciešamība ievērot konservatīvu fiskālo politiku, ierobežot valdības parādu ekonomikas izaugsmes laikā un veicināt sabalansētu un konkurētspējīgu ekonomiku. Attiecībā uz Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā, Ministru prezidents uzsvēra, ka fiskālās konsolidācijas pasākumi valsts ekonomikas atlabšanā bija nepieciešami neatkarīgi no Latvijas mērķa sasniegt Māstrihtas kritējus un pievienoties eirozonai. Premjers norādīja, ka būtisks ekonomikas stabilizācijas priekšnosacījums ir cīņa ar ēnu ekonomiku. V. Dombrovskis atzina, ka lielākā daļa sabiedrības izprata fiskālās konsolidācijas nepieciešamību, tajā pašā laikā norādot, ka ir svarīgi lēmumus par izdevumu samazināšanu pieņemt nevilcinoties, tādejādi parādot gan sabiedrībai, gan starptautiskā finanšu tirgus dalībniekiem valsts apņēmību risināt ekonomikas krīzi.

Ministru prezidents minēja, ka ir svarīgi veicināt Eiropas ekonomikas izaugsmi kopumā, pilnveidojot Eiropas iekšējo tirgus mehānismu. Atbildot uz diskusijas dalībnieku jautājumiem par iekšējās devalvācijas priekšrocībām salīdzinot ar ārējo devalvāciju, premjers norādīja, ka finanšu krīzes risināšanai valūtas devalvācija Latvijas situācijā nebija panaceja, tādēļ valsts izvēlējās esošās politikas kursu.

Eiropas Komisijas viceprezidents transporta jautājumos Sīms Kallas (Siim Kallas) un Starptautiskās ekonomikas Petersena institūta eksperts Anders Aslunds (Anders Aslund) diskusijā atzinīgi novērtēja Latvijas panākumus ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes nodrošināšanā. A. Aslunds norādīja, ka Baltijas valstis ir paraugs citām Eiropas valstīm ekonomikas krīzes pārvarēšanā un izaugsmes veicināšanā.


Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu