Skip to main content

Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir uzdevusi Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm – Valsts policijai(VP), Valsts robežsardzei, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, līdz 20. maijam sniegt paskaidrojumus par Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumā par Iekšlietu ministrijas 2010. gada pārskata sagatavošanas pareizību konstatētajiem pārkāpumiem.

Iekšlietu ministrija ir uzdevusi visiem IeM dienestiem novērst VK konstatētās nepilnības. Saistībā ar VK konstatētajiem pārākumiem ir plānotas arī dienesta pārbaudes, kā arī disciplinārlietu rosināšana.

Lai ministrija jau savlaicīgi varētu konstatēt iespējamos pārkāpumus padotības iestādēs, ir nolemts pilnveidot iekšējās kontroles sistēmu, kā arī izveidot finanšu kontroliera amatu.

Vienlaikus jānorāda, ka pašā ministrijā būtiski pārkāpumi nav konstatēti.

Jau ziņots, ka ņemot vērā VK atzinumu par VP konstatētajiem pārkāpumiem, L. Mūrniece ir nolēmusi neatbalstīt VP priekšnieka Arta Velša amata savienošanu ar Valsts policijas koledžas docenta amatu.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu