Skip to main content

Baltijas valstu valdību vadītāji Rīgā apliecina solidaritāti Ukrainai

Ceturtdien, 5. novembrī, Rīgā tikās Baltijas valstu un Ukrainas valdību vadītāji, lai pārrunātu ES-Ukrainas attiecības, Eiropas drošības politiku un Minskas līguma izpildi, kā arī reformu procesu Ukrainā.

Tikšanās piedalījās Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius), Igaunijas Ministru prezidents Tāvi Reivass (Taavi Rõivas) un Ukrainas Ministru prezidents Arsēnijs Jaceņuks (Арсеній Яценюк).

Pēc tikšanās preses konferencē L. Straujuma uzsvēra, ka ir gandarīta par iespēju visu Baltijas valstu Ministru prezidentiem un Ukrainas premjerministram tikties Rīgā un pārrunāt aktuālos notikumus Ukrainā, kā arī apliecināt solidaritāti Ukrainai un Ukrainas tautai.

L. Straujuma norādīja, ka starptautiskā solidaritāte un vienota ES politika attiecībā pret Ukrainu ir jāsaglabā, lai stabilizētu situāciju reģionā un veicinātu ilgtspējīgu mieru.

„Baltijas valstis vienmēr ir iestājušās par Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti, kā arī turpināsim to darīt,” uzsvēra Ministru prezidente.

Sarunā tika uzsvērts – Minskas vienošanās izpilde ir obligāta, un ieviesto sankciju pret Krieviju pārskatīšana būtu iespējama tikai pēc pilnīgas šīs vienošanās izpildes. Valdības vadītāja novērtēja arī līdzšinējo Ukrainas valdības ieguldījumu Minskas vienošanās izpildē.

Attiecībā uz ES politiku un reformu īstenošanu Ukrainā, tika atzinīgi novērtēts līdz šim paveiktais vairākās jomās. Vienlaikus Ukrainai ir jāturpina darbs pie reformām, īpašu uzmanību pievēršot korupcijas novēršanai un tiesu sistēmas reformai, jo šīs reformas ir nozīmīgas, lai ļautu ES dalībvalstīm lemt par bezvīzu režīma piešķiršanu Ukrainai.

„Baltijas valstis ne tikai politiski pilnībā atbalsta ciešāku Ukrainas integrāciju ar ES, bet arī sniedz praktisku atbalstu, nododot savu reformu pieredzi Ukrainai,” sacīja Ministru prezidente.

Noslēgumā L. Straujuma apstiprināja, ka arī turpmāk Baltijas valstis sniegs nepieciešamo atbalstu Ukrainai tās demokrātijas un ekonomikas spēcināšanā.

Kopīgais paziņojums presei pēc Latvijas Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas, Igaunijas Ministru prezidenta Tāvi Reivasa, Lietuvas Ministru prezidenta Aļģirda Butkeviča un Ukrainas Ministru prezidenta Arsēnija Jaceņuka tikšanās 2015. gada 5. novembrī.Plašāka informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Zane Leitāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
E-pasts: [email protected]

Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu