Skip to main content

Iemūrē vēstījuma kapsulu 2. internātpamatskolas sporta zāles pamatos

Jaunās Jelgavas 2. internātpamatskolas sporta zāles, kas būs pirmā zema enerģijas patēriņa ēka Jelgavā, pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā likts vēstījums, 5. novembra «Jelgavas Vēstneša» numurs, nauda un Jelgavas nozīmīte. Plānots, ka halle būs gatava nākamgad aprīlī.

Darbs pie halles būvniecības sākts jau augustā. Šobrīd ielieti ēkas pamati, daļēji tie arī nosiltināti, izbūvētas ārējās komunikācijas, turpinās darbs pie metāla konstrukcijas karkasa būvniecības un paralēli sākti teritorijas labiekārtošanas darbi. Bet, ievērojot tradīcijas, lai veiksmīgs būtu būvniecības process un halle labi kalpotu, šodien tās pamatos guldīta kapsula nākamajām paaudzēm.

Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, skolas direktore Larisa Simkina un SIA «Latvijas Energoceltnieks» valdes loceklis Didzis Vītols kapsulā ievietoja īpašo vēstījumu, kas apsiets ar Jelgavas karoga krāsas lentītēm, Jelgavas nozīmīti, šīs dienas «Jelgavas Vēstneša» numuru un arī naudu.

«Pirms diviem gadiem mums bija jāpieņem smags un sarežģīts lēmums par divu skolu – 1. pamatskolas un 2. internātpamatskolas apvienošanu. Līdz ar pavienošanu mēs devām solījumu, ka šajā skolā būs piemērota vide arī sportošanai. Prieks, ka izdevies piepildīt solījumu un skolas pagalmā top jauna sporta halle, kuras pamatos šodien iemūrējam kapsulu,» tā A.Rublis, paužot cerību, ka skolēni aktīvi nodarbosies ar sportu un nebūs arī skopi, padaloties ar sporta bāzi, piemēram, ar Jelgavas Sporta skolu. Tāpat viņš cer, ka šis projekts būs labs sākums arī pārmaiņām citās sporta bāzēs. «Vēl mums plānā ir rekonstruēt stadionu pie Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas 4. sākumskolas, kā arī ir iecere būvēt sporta zāli pie Jelgavas tehnikuma,» tā A.Rublis.

Būvnieku pārstāvis D.Vītols atzīst, ka katrai ēkai ir dvēsele un tā ir kapsula, tāpēc arī 2. internātpamatskolas halles pamatos šodien tā iemūrēta. Viņš portālam www.jelgavasvesnesis.lv apliecina, ka darbi rit pēc plāna. Protams, kā jau katrā būvniecības procesā, atklājas dažādi papildu darbi, taču darbs netiek pārtraukts. Būvnieki strādās arī visu ziemu. Jau drīzumā sāks mūrēt ēkas karkasu. Plānots, ka hallei jābūt pabeigtai nākamgad aprīlī.

Skolas direktore L.Simkina uzsver, ka sava sporta halle ir sens skolas sporta skolotāju sapnis, un priecājas, ka nu tas īstenojas. «Mēs apsolām, ka izmantosim halli ļoti aktīvi un neskoposimies, padaloties arī ar citiem,» tā direktore.

Jāpiebilst, ka šī būs pirmā zemas enerģijas patēriņa ēka Jelgavā. Sporta zāles būvniecība notiek, ievērojot zemas enerģijas patēriņa ēkas prasības (ap 14, 5 kWh/m2 gadā). Sporta zālē būs arī rehabilitācijas un tehniskās telpas, kā arī katlumāja. Pie ēkas labiekārtos teritoriju un izveidos stāvlaukumu apmēram 30 automašīnām.

Būvdarbus veic SIA «Latvijas Energoceltnieks». Būvdarbu izmaksas ir 1 541 907,84 eiro. Autoruzraudzību par 3 702,60 eiro veic SIA «Baltex Group», būvuzraudzību par 6 891,91 eiro – SIA «MM61».

Būvdarbi notiek Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētā projekta «Energoefektīvu risinājumu piemērošana ilgtspējīgām ēkām Jelgavā» gaitā. Projekta budžets ir 1 922 400 eiro. Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 995 000 eiro, savukārt Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums – 927 400 eiro.

 

Informācijas avots: www.jelgavasvestnesis.lv
 

Dalies ar ziņu