Skip to main content

Baraņņiks Rīgai izmaksā pārāk dārgi; RD opozīcija pieprasa Baraņņika demisiju

Rīgas domes (RD) frakciju bloka „Vienotība” deputāti pieprasa Satiksmes un transporta lietu komitejas (Komiteja) priekšsēdētāja Vadima Baraņņika (SC) demisiju, jo daudzu satiksmes projektu realizācija tikusi novilcināta vai nav realizēta vispār. Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs, kurš ir atbildīgs un pārrauga satiksmes jomu Rīgā, diemžēl nerisina satiksmes jautājumus, izvairās no atbildības un nespēj pildīt savus pienākumus, tādēļ pieprasīta V. Baraņņika demisija, skaidro RD „Vienotība” deputāti.

Komitejas sēdes notiek reti, tajās skatīti, galvenokārt, RD „Vienotība” deputātu iesniegtie priekšlikumi, tiesa, tikai tad, ja Komitejas priekšsēdētājs „saņem drosmi” šos opozīcijas iesniegtos priekšlikumus iekļaut darba kārtībā.

RD Satiksmes un transporta lietu komitejas uzturēšanai ik mēnesi tiek tērēti vairāk kā pieci tūkstoši latu. Ņemot vērā, ka tik reti notiek Komitejas sēdes, bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka nodokļu maksātāju nauda tiek tērēta nelietderīgi. Piemēram, pērn decembrī notika tikai viena Komitejas sēde, kurā tika skatīti vien trīs jautājumi, taču neatkarīgi no tā Baraņņika alga par Komitejas vadīšanu decembrī bija Ls 1201, Sabiedrisko attiecību koordinators saņēma Ls 945, abas Komitejas referentes – katra pa Ls 687, autovadītājs Ls 464. Tāpat Komitejas vadītāja darba vajadzībām par Ls 828.94 tiek nomāta automašīna, kuras nobraukums decembra mēnesī bija 2400 km.

Maršruta taksometru pasažieru pārvadājumu Rīgas pilsētā plāns neeksistē, lai gan jaunajai „mikriņu” kārtībai bija jābūt uzsāktai jau 2012. gada 1. janvārī. Taču Iepirkumu uzraudzības birojs ir aizliedzis RD slēgt līgumu par paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanu Rīgas pilsētā, jo Rīgas satiksmei bija jārīko iepirkums, turklāt – likums neparedz sniegt paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu.

Nepamatoti novilcināts un neatrisināts joprojām ir jautājums par velosipēdu pārvadāšanu sabiedriskajā transportā, lai gan problēmas aktualitāte, tuvojoties riteņbraukšanas sezonai, tikai pieaugs.

Dienvidu tilta trešās kārtas „mistisko” domes darījumu dēļ (līguma laušana, jaunu konkursu rīkošana u.c.), kā rezultātā tilta būvniecības izmaksas nav mazinājušās, rīdzinieki varēs izmantot tiltu divus gadus vēlāk nekā iepriekš tika plānots un solīts.

Partijas „Vienotība” deputāti jau vairākkārt rosinājuši skatīt jautājumu par „park&ride” autostāvvietu izveidi Rīgā, tomēr līdz šim brīdim tas nav izdarīts.

Nepadarīto darbu saraksts ir ļoti garš – savu „nevarēšanu” vajag prast atzīt, Baraņņika kungs varētu saņemties un atzīt savu nevarēšanu, atkāpjoties no amata un atdodot vadību kādam, kurš grib un spēj risināt ar satiksmes problēmām saistītus risinājumus, kā arī piedāvāt turpmākās attīstības stratēģiju Rīgas pilsētai, norāda opozīcijas deputāti.

Iesniegumu par Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja pārvēlēšanu parakstījuši arī frakcijas „Demokrātiskie patrioti” deputāti.

Mediju pārstāvji tiek aicināti rīt, plkst. 9:00 piedalīties RD Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē. Sēde notiks Rātsnamā 121. kabinetā.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis, tālr.: 29243996
Olafs Pulks, tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība" deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu