Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja Gruzijā atklāj jauno Latvijas vēstniecības ēku

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 13. februārī, oficiālās vizītes ietvaros Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi atklāja Latvijas vēstniecības jauno ēku. Rekonstruētās telpas, kas ir ērtākas klientiem, ļaus apkalpot arvien pieaugošo pieprasījumu pēc Latvijas vīzām.

„Pēdējos gados Latvija un Gruzija ir strādājušas, lai attiecības starp mūsu valstīm kļūtu arvien ciešākas, un man ir prieks, ka šī sadarbība nostiprinās arī parlamentārā līmenī. Šodien vēstniecības atklāšanā piedalās Gruzijas parlamenta vadītājs Dāvids Bakradze, kurš ir liels Latvijas draugs,” vēstniecības atklāšanas ceremonijā uzsvēra S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja jaunajai Latvijas vēstniecei Gruzijā Elitai Gavelei un Latvijas diplomātiem vēlēja, lai vēstniecības telpas kļūtu par mazu Latviju Tbilisi centrā, un pauda cerību, ka vēstniecība turpinās radīt labu priekšstatu par mūsu zemi un sekmēs gan tūrisma pieaugumu, gan jaunus uzņēmēju kontaktus.

Pēdējos gados Gruzijā pieaugusi interese par sadarbību ar Latviju, un 2011. gadā par 14 procentiem palielinājies pieprasījums pēc Latvijas vīzām.

S. Āboltiņa vēstniecības darbiniekiem uzdāvināja galda pulksteni, kas rādīs Latvijas laiku, tādējādi atgādinot par viņu darba ciešo saikni ar mūsu valsti.

Jaunā vēstniecības ēka tika atklāta, piedaloties arī citu valstu diplomātiem. Tāpat uz jauno vēstniecību tika aicināti latviešu kopienas pārstāvji, kas ir aktīva Gruzijas sabiedriskās dzīves daļa un būtiski veicina tautu tuvināšanos.

Pēc Gruzijas parlamenta priekšsēdētāja Dāvida Bakradzes (David Bakradze) ielūguma Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa 13. un 14. februārī oficiālā vizītē apmeklē Gruziju. Vizītes ietvaros S. Āboltiņa tiekas ar augstākajām valsts amatpersonām, pārrunājot abu valstu sadarbības jautājumus un iespējas aktivizēt kontaktus ekonomikas jomā. Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavada deputātu grupas sadarbībai ar Gruzijas parlamentu priekšsēdētājs Dzintars Zaķis un Gruzijas sadarbības grupas priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Vējonis.

Foto no vēstniecības atklāšanas pasākuma

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu