Skip to main content

Beļģijas investīcijas Latvijā pieaugušas

Trešdien, 24. augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Beļģijas vēstnieku Leopoldu Merku (Leopold Merckx), kurš bija ieradies atvadu vizītē. Premjers izteica atzinību par pieaugošo Beļģijas investīciju apjomu Latvijā un aicināja turpināt virzīt ekonomisko sadarbību kā vienu no galvenajām prioritātēm abu valstu sadarbībā.

Sarunu laikā Ministru prezidents pateicās vēstniekam par veiksmīgo darbu Latvijā viņa kadences laikā, koordinējot Beļģijas prezidentūras Eiropas Savienības aktivitātes 2010. gada otrajā pusē un īstenojot Latvijas sadarbības programmas ar Flandrijas reģionu, Valoniju un Briseles franču valodīgo kopienu.

Beļģijas vēstnieks informēja par savas valsts iekšpolitiskajiem procesiem un abas amatpersonas pārrunāja pašreizējo situāciju eirozonā.

Latvijas un Beļģijas tirdzniecības rādītāji:
2011. gada pirmajā pusgadā Latvijas – Beļģijas ārējās tirdzniecības apjoms sasniedza 130.2 miljonus eiro, Beļģijai ieņemot 14. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Šajā laika posmā, salīdzinājumā ar 2010. gada attiecīgo periodu, Latvijas – Beļģijas ārējās tirdzniecības apjoms ir pieaudzis par 41% % jeb 37.9 miljoniem eiro, pieaugumu nodrošinot galvenokārt importa palielinājumam – par 57.5%. Latvijas eksportā prevalē kokmateriāli, vara atgriezumi un lūžņi, kā arī mehānisko transportlīdzekļu sastāvdaļas. Savukārt Latvijas importā no Beļģijas dominē medikamenti, gumijas pneimatiskās riepas un buldozeri. Latvijā reģistrēti 113 Beļģijas – Latvijas kopuzņēmumi. Beļģija Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos ir veikusi ieguldījumus gandrīz 7 miljonu latu apmērā.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu