Skip to main content

Dombrovskis: Latvijas mērķis ir iekļūt pasaules 20 efektīvāko ekonomiku vidū

Latvijas mērķis ir tuvāko gadu laikā nonākt TOP 20 pasaules efektīvāko ekonomiku vidū pēc Pasaules Bankas uzņēmējdarbības vides novērtējuma jeb „Doing business” indeksa, šodien, 24. augustā, piedaloties partijas VIENOTĪBA rīkotajā videosarunā, norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

VIENOTĪBAS ekonomiskās programmas pamatuzstādījums ir valsts konkurētspējas kāpināšana, palielinot ražošanas un eksporta īpatsvaru ekonomikā, norādīja Dombrovskis. Divu gadu laikā valdībai ir izdevies būtiski mainīt valsts ekonomisko struktūru no iekšēja patēriņa uz ražošanu un eksportu. Šī gada pirmajos sešos mēnešos ražošana ir augusi par 14% un eksports – par 37%, atgādināja Dombrovskis.

Ražošana un eksports ir ekonomiskās attīstības dzinējspēks, un šo virzienu arī turpināsim veicināt ar visiem valstij pieejamajiem instrumentiem, tostarp, Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārdali, eksporta garantiju piešķiršanu, kā arī turpināt administratīvos šķēršļu mazināšanu un investīciju vides uzlabošanu, norādīja premjers.

Atgādinot par jau paveiktajiem darbiem, Dombrovskis uzsvēra 2009. gada nogalē ieviesto mikrouzņēmumu atbalsta pasākumu likumu kopumu, kas ļauj mazajiem uzņēmējiem ātrāk un vienkāršāk uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī valdības lēmumu kopš 2009. gada Eiropas fondu līdzekļus pārdalīt par labu ražošanai un ekonomiskajai attīstībai. Sekmīgi darbojas arī eksportkredītu garantiju sistēma. Valdība turpina darbu arī pie administratīvā sloga mazināšanas uzņēmējdarbībai, norādīja Dombrovskis.

Kā būtisku nosacījumu Latvijas turpmākai stabilai attīstībai Dombrovskis minēja arī valsts sagatavošanu eiro ieviešanai 2014. gadā, norādot, ka vienotās Eiropas Savienības valūtas ieviešana ne vien mazinās iedzīvotāju un uzņēmumu izmaksas, veicot darījumus ar eiro, uzlabos cenu caurskatāmību, bet arī būs nopietns starptautisks signāls par valsts finansiālo un ekonomisko stabilitāti. Labs piemērs ir Igaunija, kuras pievienošanās eirozonai ir ievērojami uzlabojusi priekšstatu par Igaunijas stabilitāti, atgādināja premjers.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu