Skip to main content

Bērniem par futbola laukumu nomu jāmaksā mazāk

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāte Baiba Brigmane ir ierosinājusi par 50% samazināt pie skolām izvietoto futbola laukumu nomas maksu, ja tos izmanto skolas vecuma bērni. Šādi labojumi ir iesniegti Rīgas domes lēmumā „Par RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta un tā padotībā esošo iestāžu maksas pakalpojumiem”. Šobrīd maksa par futbola laukuma ar mākslīgo segumu izmantošanu ir 56,92 eiro stundā.

Deputāte ir saņēmusi vēstules no bērnu vecākiem un treneriem, kurās izteikts aicinājums samazināt pašreizējo maksu par futbola laukumu pie Rīgas skolām izmantošanu bērnu un jauniešu nodarbībām līdz līmenim, kāds tas bija 2012. gadā, tātad par 50%. Vēstuļu autori uzsver, ka vairākiem audzēkņu vecākiem maksa par laukuma nomu ir pārāk liela, un viņu bērni ir bijuši spiesti pamest nodarbības.

„Nomas maksas samazināšana veicinātu bērnu iesaisti sporta aktivitātēs, uzlabotu veselību un mazinātu noziedzības risku,” uzsver Baiba Brigmane.

Rīgas pilsētas pašvaldības iestāžu uzdevums ir izglītības, izglītības atbalsta pasākumu, kultūras procesa pieejamības, sporta un fizisko aktivitāšu pieejamības nodrošināšana. Izglītības iestāžu sniegto maksas pakalpojumu cenas nosaka Rīgas dome.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu