Skip to main content

Sarunu par ES 2015.gada budžetu attīstība

10.novembrī notika EP Lauksaimniecības ministru padome, kurā vairākums lauksaimniecības ministru (izņemot UK, DK, NL, SE) atbalstīja Lauksaimniecības budžeta rezerves saglabāšanu, lai to izmantotu kompensācijām zemniekiem, kas cieš no Krievijas ieviestā pārtikas embargo. 15.oktobrī EK nolēma no uzkrātajiem 400 miljoniem eiro lielāko daļu novirzīt citām ES vajadzībām. Ministru parakstīta vēstule tika nosūtīta Ekonomiskajai un finanšu padomei, kurai ir izšķirošas lēmuma tiesības budžeta jautājumos.

ES Ekonomisko un Finanšu ministru padomes nākošā tikšanās paredzēta 14.novembrī.

Jaunais lauksaimniecības komisārs Fils Hogans 10.11.2014. tikās ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas lauksaimniecības ministriem. Hogans apliecināja, ka saprot piensaimniecības kritisko situāciju, taču pirms nav beigušās 2015.gada budžeta sarunas nevarot solīt konkrētu atbalstu. Viņš gan apņēmies ar situāciju iepazīstināt budžeta komisāri Kristalinu Georgijevu.

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas lauksaimniecības ministri vienojušies par kopīgu komunikē, kurā uzsvēruši nepieciešamību EK steidzami rīkoties, lai novērstu neatgriezenisku nozares izpostīšanu.

Dalies ar ziņu