Skip to main content

Bloks „Vienotība”: maznodrošinātie rīdzinieki turpmāk labprātāk saņemtu pārtikas pakas nevis ēstu siltā ēdiena izdales punktos

RD bloka „Vienotība” deputāti, aptaujājot mazaizsargātos iedzīvotājus sešās siltā ēdiena izdales vietās, ir secinājuši, ka vismaz 80% maznodrošināto rīdzinieku labprātāk vēlētos saņemt kvalitatīvas pārtikas pakas, kas izmaksu ziņā būtu līdzvērtīgas pakalpojumam „zupas virtuvē”, un gatavot ēdienu mājās.

Atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām par nepietiekamu ēdiena apjomu un nekvalitatīvu ēdienu, bloka „Vienotība” deputāti aptaujāja iedzīvotājus siltā ēdiena izdales vietās. No aptaujātajiem iedzīvotājiem visi, kuriem ir sava dzīvesvieta, izteica vēlmi labprātāk saņemt no Rīgas pilsētas pašvaldības pārtikas pakas, lai gatavotu ēdienu mājās. Lūgti argumentēt, kāpēc labprātāk ēdienu gatavotu mājās, aptaujāti atzīst, ka mājās būtu iespēja pagatavot daudzveidīgāku ēdienu nekā viņi šobrīd saņem esošajās pašvaldības finansētajās siltā ēdiena izdales vietās. Tāpat aptaujātie sūdzas, ka viņi tiek baroti ar šķidru zupu, kas mēdz būt arī saskābusi. Vīrieši atzinuši, ka vienas pusšķēlītes (35g) maizes ir stipri par maz vīrieša cilvēkam, arī ēdiena porcija varētu būt lielāka, jo tā vairumam ir vienīgā ēdienreize dienā.

Bloka „Vienotība” deputāti aicina domes vadību un RD Labklājības departamentu veikt maznodrošināto iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju vēlmes pirms „atvēlēt” miljonu nekvalitatīvam pakalpojumam. „Zupas virtuves noteikti ir laba un saglabājama lieta”, uzskata Vienotības deputāti, uzskaitot, ka Rīgas pilsētā ir organizācijas, kas rūpējas par ēdiena pagatavošanu maznodrošinātajiem, piemēram, Diakonijas centrs, žēlsirdības misija „Dzīvības ēdiens”, Teterevu ģimenes labdarības fonds.

Plānojot 2012. gada budžetu, RD bloka „Vienotība” deputāti aicina domes atbildīgās amatpersonas efektīvāk sadalīt plānoto finansējumu mazaizsargāto iedzīvotāju ēdināšanai: paredzēt kvalitatīvu pārtikas paku izsniegšanu mazaizsargātajiem Rīgas iedzīvotājiem kā alternatīvu gatavā ēdiena izvēlei un palielināt finansējumu sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām, kas nodrošina iedzīvotāju ēdināšanu tā saucamajās zupas virtuvēs.

RD 2011. gadā uzsāka īstenot jaunu projektu „Ēdiena piegāde un izdalīšana personām, kuras saņem atbalstu Sociālās drošības tīkla stratēģijas ietvaros labklājības un veselības jomā”, kuram Rīgas pilsētas pašvaldības budžetā tika ieplānoti 914 000 latu.

2012. gada budžetā sešās siltā ēdiena izdales vietās mazaizsargāto rīdzinieku ēdināšanai ir ieplānoti 1 104 000 latu.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu