Skip to main content

Bloks „Vienotība”: Rīgas Centrāltirgus vadītājs bēguļo, nenākot uz tikšanos ar RD opozīcijas deputātiem

Vakar, 8. novembrī RD bloka „Vienotība” deputātiem bija plānota tikšanās ar RPAS „Rīgas centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju Anatoliju Abramovu, lai runātu par RPAS „Rīgas centrāltirgus” noslēgtajiem līgumiem par tirdzniecības teritoriju izmantošanu, par izsludināto iepirkumu par reklāmas izvietošanu, par ES līdzekļu piesaisti tirgus attīstībai.

„A. Abramova izvairīšanās no tikšanās ar Vienotības deputātiem jau kļūst sistemātiska, tādēļ esam vērsušies pie uzņēmuma kapitālu daļu turētāja pārstāvja – Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova ar aicinājumu skaidrot situāciju”, neizpratnē ir bloka „Vienotība” deputāti.

Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nosaka, ka deputātam ir tiesības pieprasīt no valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu amatpersonām, valsts un pašvaldības uzņēmumu amatpersonām, kā arī uzņēmējsabiedrību vadītājiem mutvārdu vai rakstveida paskaidrojumus jautājumos, kas skar attiecīgās pašvaldības vai viņa vēlēšanu apgabala vēlētāju intereses, kā arī – ir tiesības iepazīties ar valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu, kā arī pašvaldības uzņēmumu dokumentāciju, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses. Taču Rīgas pilsētas pašvaldība liedz deputātiem izmantot likumā noteiktās tiesības.

Tādējādi, RD bloka „Vienotība” deputātiem nav iespējams īstenot kontroli pašvaldībai piederošos uzņēmumos, jo uzņēmumu vadītāji bēguļo.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība" deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu