Skip to main content

Brigmane: bērnudārzu pedagogu algas jāpalielina jau no nākamā mācību gada

Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputāte Baiba Brigmane ir nosūtījusi vēstuli visiem Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem, kurā aicina pirmsskolu iestāžu pārstāvjus atgādināt Rīgas domes vadībai, ka tā ir atbildīga par pirmsskolām un tās pedagogiem savā administratīvajā teritorijā.

Deputāte atgādina, ka gatavojot iepriekšējo gadu Rīgas pašvaldības budžetu, vairākkārtīgi ir iesniegusi priekšlikumu palielināt pirmsskolu pedagogu atalgojumu vidēji par 72 EUR, gadā tam atvēlot 3,5 miljonus EUR. Šos priekšlikumus Rīgas domes valdošā koalīcija, “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti, ikreiz noraidīja, tādējādi atsakoties atalgojumu palielināt.

Pēc Ministru kabineta noteikumu par pedagogu algu reformu pieņemšanas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātes no frakcijas VIENOTĪBA Sarmīte Ēlerte un Baiba Brigmane nosūtīja vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam ar lūgumu veikt nepieciešamos aprēķinus un pēc iespējas ātrāk pieņemt domes lēmumu par atalgojumu palielināšanu līdz 680 EUR mēnesī pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

Vienīgā reakcija no domes vadības bija publisks paziņojums par prasības sniegšanu Satversmes tiesā, bet atbilde uz deputātu vēstuli bija tikai formāla – domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs vien atzinīgi novērtēja VIENOTĪBAS deputātu interesi par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu paaugstināšanu. Lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu 680 EUR apmērā par slodzi no jaunā mācību gada, nepieciešams veikt grozījumus pašvaldības 2016.gada budžetā, teikts vēstulē. Zemais atalgojums ir iemesls gan nepietiekamam pedagogu skaitam, gan vietu trūkumam Rīgas bērnudārzos.

Vēstule Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem un citi dokumenti (.pdf)

Informāciju sagatavoja:
RD VIENOTĪBAS frakcija

Dalies ar ziņu