Skip to main content

Budžets un konsolidācijas apmēri – prioritātes sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem

Ceturtdien, 3. novembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Komisijas (EK) pārskata misijas pārstāvjiem. Svarīgākais uzdevums sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem ir vienoties par 2012. gada valsts budžetu un fiskālās konsolidācijas apmēriem. Kā ziņots iepriekš, Latvija plāno noslēgt starptautiskā aizdevuma programmu šī gada 22. decembrī.

Diskusijās puses pārspriedīs Latvijas makroekonomiskās attīstības scenārijus nākamajā gadā, izvērtēs budžeta ieņēmumu prognozes, kā arī pārrunās ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu pozitīvo efektu uz budžeta ieņēmumiem.

Ņemot vērā tendences pasaules ekonomikā, 1. novembrī notikušajā pirmajā jaunās valdības darba sēdē tika pārskatīta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze 2012. gadam, samazinot to no 4% līdz 2,5%. Šāda konservatīva pieeja Latvijai palīdzēs nodrošināties pret iespējamo krīzes otro vilni un citiem ekonomikas satricinājumiem. Tāpat valdība apstiprināja arī inflācijas prognozes nākamajam gadam 2,4% apmērā jeb par 2% mazāk, nekā šogad, kā arī valsts pamatbudžeta bāzes izdevumus 2012. gadam 3,2 miljardu latu apmērā un sociālā budžeta izdevumus 1,4 miljardu latu apmērā – uz šī pamata tiks veikta izdevumu konsolidācija.

Starptautisko aizdevēju misija Latvijā uzturēsies līdz pirmdienai, 7. novembrim, kad notiks noslēguma tikšanās ar Ministru prezidentu.

Jau vēstīts, ka starptautisko aizdēvēju tehniskās misijas pārstāvji, kas Latvijā viesojās šī gada oktobrī, pauda gandarījumu par fiskālās konsolidācijas rezultātā sasniegtajiem ekonomikas rādītājiem pēc šā gada budžeta grozījumiem, kā arī pauda pozitīvas ekonomikas attīstības prognozes.

No kopējiem 7,5 miljardiem eiro, kas Latvijai bija pieejami starptautisko aizdevumu programmas ietvaros, Latvija ir aizņēmusies 4,36 miljardus eiro jeb nedaudz vairāk kā pusi, un vairāk aizņemties nav plānots. Šī gada jūnijā Latvija veiksmīgi atgriezās starptautiskajos finanšu tirgos, veicot obligāciju emisiju 500 miljonu dolāru apmērā un pierādot savas spējas patstāvīgi finansēt savas budžeta vajadzības.

Papildu informācija par tikšanos ar starptautisko aizdevēju tehnikās misijas pārstāvjiem š.g. oktobrī skatīt šeit.

Informācija medijiem:
Sarunas norisināsies no plkst. 10:00 līdz 12:00 Ministru prezidentu zālē (Ministru kabineta III stāvā). Tikšanās sākumā paredzēta TV/foto iespēja. Pēc tikšanās notiks mediju brīfings (Ministru kabineta III stāvā).

Mediju ierašanās plkst.9.45. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm vai iepriekš sazinoties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082922).
Papildu informācija par starptautisko aizdevumu šeit.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Mob. tālr.: 67082865 / 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu