Skip to main content

Solvita Āboltiņa ar Čehijas vēstnieku pārrunā sadarbību Eiropas Savienībā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 1. novembrī, tiekoties ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tomāšu Pštrosu (Tomáš Pštross), pārrunāja abu valstu ekonomisko un politisko sadarbību, īpašu uzmanību veltot sadarbībai Eiropas Savienības (ES) līmenī. Vēstnieks Saeimā bija ieradies atvadu vizītē.

Latvijai un Čehijai ir daudz kopīgu interešu ES, un kā nelielām dalībvalstīm tām ir vitāli svarīgi sadarboties ES lēmumu pieņemšanas procesā, sarunā atzina Saeimas priekšsēdētāja. Patlaban abu valstu uzmanības centrā ir sarunas par jaunā ES daudzgadu budžeta veidošanu, tostarp finansējuma sadalījums Kopējai lauksaimniecības politikai un Kohēzijas politikai.

„Mūsu valstis vieno ne tikai sadarbība Eiropas Savienībā, bet arī kopīgās vēstures lappuses. Latvijas cilvēkiem ir viegli saprast Čehijas vēsturi, jo arī mums ir līdzīga pieredze,” sarunā atzina S. Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās vēstniekam par viņa personīgo ieguldījumu Latvijas un Čehijas divpusējo attiecību veicināšanā, lielu uzmanību veltot sadarbībai ne tikai politikas un ekonomikas, bet arī kultūras, izglītības un publiskās diplomātijas jomās.

Puses bija vienisprātis par pozitīvo ieguldījumu, kādu abu valstu attiecībās sniedza Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētājas Miroslavas Nemcovas (Miroslava Nĕmcová) oficiālā vizīte Latvijā šī gada aprīlī.

Saeimas priekšsēdētāja darīja zināmu, ka jau šonedēļ plānots nodibināt pirmās deputātu grupas sadarbībai ar citu valstu parlamentiem. Visticamāk, līdzīgi kā iepriekšējā parlamenta sasaukumā, arī 11. Saeimā tiks izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Čehijas parlamentu, sacīja S. Āboltiņa. Tāpat S. Āboltiņa kā labu parlamentārās sadarbības formātu akcentēja kontaktu veidošanu abu valstu parlamentu nozaru komisiju līmenī.

Savukārt, pārrunājot ekonomiskās sadarbības attīstības perspektīvas, S. Āboltiņa pauda gandarījumu, ka tās turpina vienmērīgi attīstīties un Latvijas un Čehijas tirdzniecības apgrozījums sasniedzis pirmskrīzes līmeni.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu