Skip to main content

Čigāne: jauniešiem ir jāpieprasa kvalitatīva izglītība!

23. maijā pēc Saeimas deputātes Lolitas Čigānes bloga “Kā jūtas latviešu jaunieši” publicēšanas, VIENOTĪBA Jauniešu padome aicināja Lolitu Čigāni uz tikšanos, lai pārrunātu viņas gūtās atziņas par jauniešu vērtībām un kopīgi domātu, kā risināt uzskaitītās problēmas.

Iesākumā Čigāne uzsvēra tās galvenās atziņas, kas radās pēc sarunas ar jauniešiem. Jauni cilvēki jūtoties nedroši par savu nākotni – dzīvot Latvijā ir viņu sapnis, bet viņi nav pārliecināti, vai to varēs atļauties. Tāpat vairums vēlas mācīties Latvijas augstskolās, bet atzīst, ka izglītība būs nekvalitatīva un nespēs konkurēt darba tirgū. Nedrošību rada arī krievu valodas nezināšana, kas krievu jauniešiem, kuri mācās bilinguāli un zin abas valodas, dod priekšrocības darba tirgū.

“Lieta, kur jauniešiem noteikti ir jāiesaistās ar savu viedokli, ir augstskolu likums. Jaunieši stāsta, ka izglītība ir nekvalitatīva, bet nav noformulēts konkrēts pieprasījums pēc augstākās izglītības reformas. Nākotnē pašreizējiem jauniešiem uz saviem pleciem būs jātur milzīgs skaits pensionāru, bet kā to izdarīt, ja jaunieši paši nepieprasa kvalitatīvu izglītību, kas nodrošinās labi apmaksātu darbu?” ir pārliecināta Čigāne.

Kā VJP jaunieši, tā Čigāne bija vienisprātis, ka skolās ir vairāk jāstāsta par politiku, demokrātiju, jāmāca jauniešiem izteikt savs viedoklis un kritika. Jauniešiem nav iemācīts, ka var izteikt konstruktīvu kritiku pieaugušajiem, un par to viņus neviens nesodīs. Diskusija noslēdzas ar vienošanos kopīgi strādāt pie risinājuma uzskaitītajām problēmām.

Informāciju sagatavoja:
Partijas “Vienotība” Jaunatnes organizācija

Dalies ar ziņu