Skip to main content

VIENOTĪBA: šai Saeimai vēl jāpieņem vairāki nozīmīgi lēmumi

10. Saeimai vēl jāpieņem virkne nozīmīgu likumprojektu Latvijas kā tiesiskas valsts stiprināšanai, kā arī jāsakārto likumu normas, kas mazina partiju atkarību no neskaidras izcelsmes finansējuma, norāda politisko partiju apvienība VIENOTĪBA.

„Šo Saeimu sagaida intensīvs un nopietns darbs, jo tās dienaskārtībā šobrīd ir vairāki tiesiskai, uz attīstību un izaugsmi vērstai valstij nozīmīgi lēmumi. Pieņemt tos ir 10. Saeimas deputātu pienākums,” norāda VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Lai būtiski stiprinātu demokrātiju un izskaustu oligarhu ietekmi politikā, šī Saeimas sasaukuma uzdevums ir pieņemt gan grozījumus Krimināllikumā, paredzot kriminālatbildību par politisko partiju finanšu pārkāpumiem, gan vienoties par stingrākiem pirmsvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem.

Tāpat deputātiem jāpieņem likums par sākumdeklarēšanos, akceptējot Finanšu ministrijas izstrādāto fizisko personu ienākumu legalizācijas koncepciju, kā arī Fiskālās disciplīnas likums, kas nepieciešams, lai Latvija nekad vairs nenonāktu bankrota priekšā.

10. Saeimas darbakārtībā ir arī VIENOTĪBAS deputātu iesniegtie grozījumi Satversmē, kas paredz atteikties no Saeimas piekrišanas kratīšanas izdarīšanai pie Saeimas deputāta. Minēto grozījumu mērķis ir novērst tiesībsargājošo institūciju darba kavēšanu, nodrošinot tiesiskuma principa respektēšanu valstī, nepieļaujot, ka deputātu priviliģētās tiesības var tikt izmantotas pretēji sabiedrības un tiesiskas valsts interesēm.


Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu