Skip to main content

Circene atklās konferenci “Vesels un aktīvs Latvijā mūža garumā”

Ceturtdien, 12. maijā, Veselības ministrija sadarbībā ar Rīgas domi, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrības veselības fondu rīko konferenci “Vesels un aktīvs Latvijā mūža garumā”.

Tradicionāli 7. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Šogad Pasaules Veselības organizācija šo dienu velta sabiedrības novecošanās jautājumiem, jo vidējais mūža ilgums pasaulē arvien pieaug un tendences liecina, ka nākamo 40 gadu laikā cilvēku skaits virs 60 gadu vecuma trīskāršosies. Cilvēku mūža ilguma pagarināšanās ir lielisks sasniegums, kas piedāvā gan iespējas, gan jaunus izaicinājumus gan katram indivīdam, gan sabiedrībai kopumā, tādēļ ir būtiski veidot atbilstošu politiku gan valsts gan pašvaldību līmeni, kas veicinātu ikviena iespējas savu mūžu nodzīvot pēc iespējas aktīvāk, veselīgāk un pilnvērtīgāk.

Konferences mērķis ir veicināt sabiedrības diskusiju par veselīgas novecošanās iespējām Latvijā, raugoties gan no sabiedrības veselības, gan starpsektoru politikas veidošanas, gan arī filozofiskā viedokļa. Īpaši konferencē tiks akcentēta pašvaldības loma veselīgas vides veidošanā, par ko pieredzē dalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu eksperti. Viens no konferences mērķiem ir veicināt PVO Veselīgo pilsētu kustību Latvijā, kas tika aizsākta jau 1993.gadā.

Konferenci atklās Ingrīda Circene, veselības ministre.

Konferencē paredzēta arī Veselības ministrijas izstrādāto vadlīniju pašvaldībām veselības veicināšanā prezentēšana.

Konferences sākums plkst. 9:30 Rīgas domes sēžu zālē Rātslaukumā 1.
Pielikumā konferences darba kārtība.

Vairāk par Pasaules Veselības dienu skatīt šeit.

Konferences darba kārtību skatīt šeit.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

Dalies ar ziņu