Skip to main content

RD „Vienotība”: Ušakova darba vajadzībām Rīgas domē piešķirtas divas automašīnas, to uzturēšana izmaksā teju 50 000 latu gadā

RD frakcijas „Vienotība” deputāti ir konstatējuši, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs vizinās ar divām dienesta automašīnām. Gadā Ušakova divu dienesta automašīnu nomai un uzturēšanai tiek tērēti teju piecdesmit tūkstoši latu. 

Rīgas domes priekšsēdētāja vajadzībām un Rīgas domes Finanšu un administrācijas komitejas vadītāja dienesta vajadzībām tiek nomātas divas jaunākā modeļa automašīnas – Audi A6 un Volkswagen luksus klases Multivan – un katras automašīnas nobraukums mēnesī vidēji ir trīs tūkstoši kilometri. 

„Neviena Rīgas domes atbildīgā amatpersona nespēj uzrādīt aizpildītas automašīnu maršrutu uzskaites lapas, tāpēc rodas bažas, ka Rīgas domes priekšsēdētājs un Rīgas domes komiteju vadītāji pārkāpj likumu, nepildot viņu dienesta vajadzībām izmantoto automašīnu ceļazīmes”, norāda RD frakcija „Vienotība”, uzskatot, ka ne tikai deputātam, bet visai sabiedrībai ir tiesības zināt, kur domes priekšsēdētājs katru darba dienu nobrauc teju 300 km ar savām dienesta automašīnām. 

RD frakcija „Vienotība” jau iepriekš norādīja, ka Rīgas pilsētas pašvaldībā netiek pienācīgi nodrošināta patērētās degvielas uzskaite, kas rada pamatotas aizdomas, ka iespējams, Rīgas domes priekšsēdētājs un komiteju vadītāji izmanto savas dienesta automašīnas arī privātām vajadzībām. 

Kopumā Rīgas domes priekšsēdētāja un Rīgas domes komiteju vadītāju dienesta vajadzībām tiek nomātas sešas automašīnas, kuru nomai un uzturēšanai gadā no Rīgas pilsētas budžeta tērē apmēram 100 tūkst. latu. „Rīgas domes vadības tēriņi automašīnu nomai ir izšķērdīgi un lieki, tādēļ aicināsim domes priekšsēdētāju atteikties no šīm automašīnām, ietaupītos līdzekļus 100 tūkst. latu apmērā novirzot bērnu dārzu audzinātāju algu palielināšanai”, aicina RD frakcija „Vienotība”.

 

 

Papildus informācija:

Juris Viņķelis, tel.nr. 29243996

 

Ziņu sagatavoja:

Kristīna Ancāne

Rīgas domes frakcijas "Vienotība"

deputātu palīdze

tel. 25486049

Dalies ar ziņu