Skip to main content

Circene: Eiropas diena vidusskolā un jauniešu tējnīcas atklāšana

9. maijā bija notikumiem bagāta diena – Eiropas dienas ietvaros devos uz Aizputi, kur vispirms vidusskolēniem – 10. un 11. klašu jauniešiem – stāstīju par Eiropas Savienību, bet vēlāk piedalījos jauniešu tējnīcas atklāšanā.

Visu dienu pavadīju kopā ar jauniešiem: akcijas „Atpakaļ uz skolu” ietvaros Aizputes vidusskolā ne tikai stāstīju par Eiropas Savienību un iespējām un to, ar ko nodarbojos Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā, bet arī sarīkoju viktorīnu ar 50 dažādiem jautājumiem par Eiropu, ES, eiro u.c. Jaunieši bija zinoši – atjautīgākie saņēma balvas ar Eiropas Parlamenta simboliku.

Kā parlamentāriešu sadarbības grupas ar Taivānu vadītāja, šoreiz līdzi uz skolu biju aicinājusi arī Taipejas misijas vadtāju Latvijā Deividu Vangu, kurš jauniešiem vēstīja par iespējām izglītoties viņa pārstāvētajā zemē.

Aizputes vidusskolas direktore Liveta Sprūde mums laipni izrādīja skolu un par Eiropas līdzkļiem labiekārtoto kabinetu.

Vēlāk, kopā ar Vanga kungu devāmies uz mūsu kopīgo lolojumu – jauniešu tējnīcu IDEA teaHouse Aizputes jauniešu mājas IDEA House telpās.

Prieks, ka šī tējnīca IDEA teaHouse ir jauniešu veidota pulcēšanās vieta, kurā iespējams nobaudīt pašu gatavotus karstos dzērienus un uzkodas, piedalīties izglītojošos un kultūras pasākumos un saturīgi pavadīt laiku no atkarībām brīvā vidē.

Ir ļoti interesanti vērot, kā jau kopš 2010. gada novembra Aizputes novada jaunieši ir veidojuši IDEA teaHouse dizainu, radot oriģinālu un neparastu sienu, griestu un grīdu krāsojumu. Pašu rokām veikta tējnīcas durvju un logu atjaunošana, bet IDEA teaHouse interjera iekārtojums veidots no iedzīvotāju ziedotajiem krēsliem, kā arī no jauniešu mājas bēniņos atrastiem informācijas ziņojumu dēļiem, kas pārveidotii oriģinālos tējnīcas galdiņos.

Domāju, ka citu apdzīvotu vietu jauniešiem no aizputniekiem būtu, ko pamācīties. Man ir liels gandarījums par to, ka jaunieši nesēž rokas klēpī salikuši, bet aktīvi rosās, lai taptu kas tik brīnišķīgs un pašiem noderīgs.

Pieminēšu, ka IDEA teaHouse izveidošanu līdzās Taipejas Misijai Latvijas Republikā atblastījusi arī biedrība “NEXT”, Sorosa fonds – Latvija, Aizputes novada dome un kafejnīcaa “Alīda”.

Foto no tikšanās

 

 

Dalies ar ziņu