Skip to main content

Circene: Kazahstānā esam saņēmuši vairākus nozīmīgus sadarbības piedāvājumus

No 2.līdz 4.jūnijam veselības ministre Ingrīda Circene Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes ietvaros apmeklē Kazahstānu.

Vizītes ietvaros veselības ministre Ingrīda Circene Astanā tikās ar Kazahstānas veselības ministri Salidatu Kairbekovu (Salidat Kairbekova) un ministrijas pārstāvjiem, kā arī viesojās vairākos veselības centros un klīnikās. Delegācijas pārstāvji parakstīja vienošanos par tālāku attīstības sadarbību medicīnas eksporta jomā starp abām valstīm. Tāpat tika panākta vienošanās par Latvijas un Kazahstānas starpministriju sadarbības līguma parakstīšanu jau šī gada rudenī augsta līmeņa konferences laikā Kazahstānas pilsētā Almati.

Veselības ministre Ingrīda Circene pēc tikšanās uzsvēra: „Gan Latvijas veselības aprūpes speciālistu sasniegumi, piemēram, invazīvajā kardioloģijā un acu ķirurģijā, gan mūsu piedāvātā medicīniskā izglītība starptautiski tiek augstu vērtēta,” piebilstot, ka Kazahstānas pārstāvji izrādījuši interesi par jauno Rīgas Stradiņa universitātes maģistrantūras programmu veselības menedžmentā.

Novērtējot ilgtermiņa sadarbības nozīmi nozarē, Latvijas un Kazahstānas veselības ministru klātbūtnē tika parakstīts arī attīstības sadarbības memorands starp Latvijas Medicīnas eksporta asociāciju, Latvijas Viroterapijas Centru un Astanas Zinātnisko Mātes un bērna veselības centru.

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova-Žideļūna
veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 26339264
[email protected]

 

Dalies ar ziņu