Skip to main content

Circene: veselības nozares finansējums ir Bārzdiņa pārziņā

Pašreiz veselības aprūpes jomā netiek prasīta nekāda konsolidācija vai samazinājumi, bet gan esošās naudas efektīva izlietošana iedzīvotāju interesēs, turklāt nozarei papildus piešķirti 6,66 miljoni latu. Jebkurš samazinājums ir politiskas spēles – tālākā naudas sadale ir politiski atbildīgās personas, Ivetas Grigules kolēģa, veselības ministra Jura Bārzdiņa rokās, atsaucoties uz Grigules pausto plašsaziņas līdzekļos, norāda partijas VIENOTĪBA Saeimas deputāte, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene.

Uzņemoties amatu jebkurā politiskā līmenī, ir jāuzņemas arī politiska atbildība par šī amata pienākumiem. Gala lēmumus par valsts piešķirtā budžeta izlietojumu uzņemas konkrētas nozares ministrs.

ZZS, kurā ietilpst arī Liepājas partija, kuras pārstāvis ir arī veselības ministrs J. Bārzdiņš, ir politiski atbildīga par veselības pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. 6,66 miljoni latu otrajam pusgadam ir piešķirti, un šīs naudas sadalījums bija J. Bārzdiņa pārziņā, atgādina Circene.

„Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ir piedāvājis vēl papildus piešķirt naudu budžeta grozījumos rudenī – 6,1 miljonus. Bārzdiņa kungam skaidri jāsaskata, kur šī nauda nepieciešama. Ar pašreizējo darbību ministrs, visticamāk, panāks efektu, ka vēl Latvijā strādājošie mediķi, pieņems lēmumu emigrēt, jo var šķist, ka naudu saņem vienīgi izredzētie – joprojām ir attieksme, ka veselības aprūpe nepieciešama vien lielpilsētās,” norāda Circene.

Runājot par veselības aprūpi, pamatuzstādījumi mūsu valstī vienmēr ir bijuši un būs pieejamība un kvalitāte. Protams, lētāk ir stiprināt ambulatoro aprūpi, tāpat joprojām klibo e – veselības ieviešana, kurā tiek izstrādātas trīs atsevišķas programmas un aizvien pastāv draudi par to savietojamību. Piedāvājums brīvprātīgi ievest ģimenes ārstu kvalitātes programmu ir uzlūkojams kā diskutējams, jo tikai 10% ir izteikuši vēlmi darba kvalitātes uzlabošanai. Šī prasība ir jāievieš visiem. Vienlaikus kvalitātes radītājos joprojām nav pietiekami izvērtēts darba rezultāts – hroniskās slimības un novēršamās invaliditātes, kas ir iedzīvotāju interesēs. Veselības nozarē ZZS ir virkne nepadarītu darbu, norāda deputāte.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]
Foto: Saeima

 

 

Dalies ar ziņu