Skip to main content

Dāvis Stalts ievēlēts par Līvu Savienības valdes priekšsēdētāju

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) biedrs un Rīgas Domes (RD) PS deputāts Dāvis Stalts Līvu savienības sapulcē ievēlēts par Līvu Savienības valdes priekšsēdētāju.

20.jūnijā Dundagas novada Kolkas pagasta Mazirbē, „Lībiešu Tautas namā”, notika gadskārtējā nevalstiskās organizācijas Līvu Savienības – „Līvõd īt” delegātu sapulce, kurā ar lielu balsu vairākumu par organizācijas valdes priekšsēdētāju jeb vecāko tika ievēlēts Rīgas Domes deputāts no „Pilsoniskās savienības”, žurnālists un aktīvs lībiešu interešu aizstāvis, Dāvis Stalts (28).

Atgādinām, ka Līvu Savienība – „Līvõd īt” ir pašreiz lielākā lībiešu nevalstiskā organizācija, kura sevī apvieno vairāk kā 300 lībiešus un to draugus, kas aktīvi iestājas par lībiešu kultūras un sociālās dzīves un telpas uzlabošanu un saglabāšanu. Līvu Savienība dibināta 1923.gadā un to dibinājis dzejnieks Kārlis Stalte.

„Grūtākais šobrīd būs sakārtot lietas tā, lai lībieši neciestu no iepriekšējā laika vadības neizdarībām. Gluži tāpat kā Latvijā, arī mazajā lībiešu sabiedrībā tā saucamajos „treknajos” gados ir atradušies pāris negodīgu cilvēku, kas pamanījušies veikt apšaubāmus darījumus lībiešu vārdā. Nu šie darījumi un nesakārtotā dokumentācija novedusi mūsu vēsturisko organizāciju pie kraha. 2009.gadā lībiešu jauniešu izveidotais Līvu Fonds, kā Līvu Savienības galvenais atbalsta spēks, būs spējīgs šo krīzi pārvarēt, un novērst gadiem ilgi nesakārtotās un ielaistās finansu un dokumentācijas problēmas, ” saka Dāvis Stalts.

Informāciju sagatavoja:
Sallija Benfelde
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
[email protected]
Tālr.: 29191392

Dalies ar ziņu