Skip to main content

Debatēs par reemigrāciju un saikņu stiprināšanu ar latviešiem ārvalstīs

Demogrāfisko lietu padomes sēdē piektdien, 16. novembrī, debatēs par reemigrācijas politiku, saikņu stiprināšanu starp Latviju un ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kā arī par latviskās identitātes stiprināšanu.

Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks Rolands Lappuķe iepazīstinās ar secinājumiem par iespējamo dialogu ar Latvijas diasporu ārvalstīs. Vēstnieks norāda, ka veiksmīga sadarbība iespējama tikai ilgtermiņa starpnozaru politikas ietvaros.

Par priekšlikumiem, kā Latvijas institūcijām veidot savstarpējo sadarbību, lai sekmīgi īstenotu dialogu ar tautiešiem ārvalstīs, stāstīs Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Ruta Klimkāne. Savukārt Sabiedriskās politikas centra „Providus” Eiropas politikas pētniece Dace Akule klātesošos informēs par reemigrācijas atbalsta plānā iekļaujamajiem pasākumiem. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis padomes locekļus informēs par priekšlikumiem, kā ārvalstīs stiprināt latviešu valodu un iekļaujošo izglītību.

ĀM statistika liecina, ka Latvijas diasporas lielums pasaulē ir 350 – 400 tūkst.cilvēku. Arī šobrīd emigrācija nav apstājusies, bet notiek lēnāk. Lielākais skaits no Latvijas izceļojošo cilvēku ir Lielbritānijā – 100 tūkst.cilvēk.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes, Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām.

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 16. novembrī plkst. 11:30 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3. stāvā). Sēdi vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes – preses brīfings, kurā sēdes dalībnieki atbildēs uz žurnālistu jautājumiem (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu