Skip to main content

Demogrāfisko lietu padomes sēdē diskutēs par izglītības pieejamības jautājumiem

Trešdien, 14. decembrī, plkst. 9.00 notiks kārtējā Demogrāfisko lietu padomes sēde, kuru vadīs ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Sanāksmes laikā galvenokārt plānots izskatīt ar izglītības nozari saistītus jautājumus. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvis informēs klātesošos par iespējamiem modeļiem un izmaksām, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību.

Tāpat IZM pārstāvis ziņos par mācību līdzekļu nodrošināšanu izglītības iestādēs un iespējamiem risinājumiem. Vienlaikus paredzēta arī diskusija par iespējamo veselības mācības atjaunošanu izglītības iestāžu mācību programmās.

Savukārt labklājības ministre Ilze Viņķele informēs par Rīcības plāna pamatnostādņu „Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes 2011. – 2017. gadam” īstenošanai 2011. – 2013. gadam virzību.

Atgādinām – valdība šogad vienojās, ka Demogrāfisko lietu padomi turpmāk vadīs ministru prezidents un tās mērķis ir veicināt vienotu valsts demogrāfisko politikas izveidi un veicināt tās īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Saeimas sociālo un cilvēktiesību komisiju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes Statistikas un demogrāfijas katedras, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām – "Asociācija ģimene", Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība, "Nākotnes fonds" un "Latvijas Bērnu forums".

Demogrāfisko lietu padomes sanāksme notiks Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē.

Mediju iespējas: pirms padomes sēde TV un foto iespēja, pēc sēdes – preses brīfings ar Labklājības un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju piedalīšanos (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26519920
[email protected]

 

Dalies ar ziņu