Skip to main content

RD „Vienotība”: RD budžets izdevīgs SC biedriem, nevis rīdziniekiem

Rīgas domes budžets nav balstīts uz ekonomisko izaugsmi, atbildīgu politiku, pilsētas attīstību un ilgtspējīgu nākotni mūsu bērniem, tādēļ „Vienotība” deputāti neatbalstīs šādu Rīgas pilsētas pašvaldības 2012. gada budžetu.

„Tā vietā, lai veicinātu uzņēmējdarbību, RD veido jaunus amatus padomniekiem, paplašina un veido jaunas valdes. Šiem „politiskajiem ielikteņiem” maksā milzīgas algas par nekā nedarīšanu. Protams, Ušakovs nesolīja radīt darba vietas, pārmest grūti,” secina opozīcijas deputāti.

Ik gadu, no budžeta līdzekļiem 50 tūkstoši latu tiek tērēti birokrātijas centra trīs darbinieku algām. Centrs šo divu gadu laikā nav nācis pilnīgi ne ar vienu ierosinājumu kā mazināt birokrātiskos šķēršļus , tieši otrādi – tiek vairota birokrātija ar vēstuļu pārsūtīšanām uz n – tajām pašvaldības iestādēm.

Pilsētas attīstībai, investīcijām un Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanai plānotais finansējuma apjoms 2012. gadā ir divas reizes mazāks nekā pērn – tikai 16 miljoni latu, pie tam neparedzot nevienu sociālās jomas projektu, lai gan šī nozare noteikta kā domes prioritāte.

„Sabiedrības integrācija balstās uz lojalitāti pret Latvijas valsti un tās valodu, parakstoties par krievu valodu kā otro valsts valodu, Ušakovs ir pilnībā diskreditējis integrācijas ideju, tādēļ turpmāk tērēt pašvaldības līdzekļus ir nelietderīgi” savu priekšlikumu slēgt Sabiedrības integrācijas programmu pamato deputāts Elmārs Vēbers.

Deputāts Olafs Pulks rosina pilnībā atteikties no izpilddirekcijām, norādot, ka daudz efektīvāk būtu to vietā ierīkot „Vienas pieturas aģentūru”, uzsverot, ka šiem punktiem jāattaisno to nosaukums un jānodrošina ātra, ērta un efektīva iesniegumu izskatīšana RD. „Nav pieņemami, ka cilvēkam, piemēram, no Bolderājas jābrauc uz Terēzes ielu saņemt vienu izziņu”, skaidro deputāts.

Opozīcijas deputāti atgādina, ka Rīgas domei strauji palielinās iepriekš uzņemto saistību izpildei nepieciešamie līdzekļi, 2012. gadā maksājumi par saistībām būs 43,2 miljonus latu, bet 2013. gadā jau 53 miljoni latu, salīdzinājumam – 2011. gadā tie bija 28,8 miljoni latu.

„Opozīcijai tiek pārmests, ka tā izgudro dažādus mītus, bet tieši Ušakovs manipulē ar skaitļiem un variē ar interpretācijām”, skaidro opozīcijas deputāti.

Rīgas domes priekšsēdētājs atzinis, ka „trekno gadu nobeigumā Rīgas domes uzkrātā rezerve veidoja 86.6 miljonus latu”, turklāt „Rīgas budžeta uzkrājumi 2012. gada beigās būs ne mazāki par 25 miljoniem latu.” „Vienotība” deputāti atgādina, ka Rīgas dome „pazaudējusi” desmit miljonus pašvaldības līdzekļus neapdomīgi ieguldot tos Latvijas Krājbankā, tas nozīmē, ka nākamā gada beigās reālie uzkrājumi būs tikai 15 miljoni latu.

2013. gadā RD uzņemto kredītsaistību apmērs pieaugs vēl par 10 miljoniem. Varam secināt, ka N. Ušakovs 4 gadu laikā būs pilnībā „notrallinājis” iepriekšējos uzkrājumus vairāk kā 80 miljonu latu apmērā.

Bloka „Vienotība” deputāti joprojām uzskata, ka Rīga turpina šķiest naudu un tuvākajā laikā Rīgas budžetā pietiks nauda tikai uzņemto saistību segšanai.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254
Baiba Brigmane
Tālr.: 29285010
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakcijas „Vienotība” referent
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu