Skip to main content

Demogrāfisko lietu padomes sēdē diskutēs par mātes un bērna veselības uzlabošanu

Trešdien, 22. februārī, plkst. 9:00 notiks kārtējā Demogrāfisko lietu padomes sēde, kuru vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Veselības ministre Ingrīda Circene informēs klātesošos par nepieciešamajiem pasākumiem mātes un bērna veselības uzlabošanai. Ministrija 2012. gadu pasludinājusi par Mātes un bērna veselības gadu, kura laikā plānots risināt tādus jautājumus kā veselības aprūpes uzlabošana, neauglības ārstēšanas iekļaušana valsts apmaksātajos pakalpojumos, kā arī citu sektoru iesaiste jautājuma kompleksai valstiskai risināšanai.

Savukārt biedrības Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas "Papardes zieds" valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle informēs klātesošos par Latvijas iedzīvotāju reproduktīvās veselības situāciju Latvijā no 2003. līdz 2011. gadam.

Vienlaikus sanāksmē plānota diskusija par aborta prevencijas jautājumiem. Situāciju un priekšlikumus prezentēs Krīzes Grūtniecības centra vadītāja Judīte Briede – Jureviča.

Atgādinām – valdība pērn vienojās, ka Demogrāfisko lietu padomi turpmāk vadīs ministru prezidents un tās mērķis ir veicināt vienotu valsts demogrāfisko politikas izveidi un veicināt tās īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Vienlaikus arī Valdības deklarācijā kā viena no prioritātēm ir noteikta Latvijas tautas ataudzes veicināšana, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas valsts piederīgo imigrācijas veicināšanai un Latvijas reģionu attīstībai

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Saeimas sociālo un cilvēktiesību komisiju deputāti, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes Statistikas un demogrāfijas katedras, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām – "Asociācija ģimene", Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība, "Nākotnes fonds" un "Latvijas Bērnu forums".

Demogrāfisko lietu padomes sanāksme trešdien notiks Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē.

Mediju iespējas: pirms padomes sēde TV un foto iespēja, pēc sēdes – preses brīfings ar labklājības ministres Ilzes Viņķeles un veselības ministres I. Circenes piedalīšanos (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26519920
[email protected]

 

Dalies ar ziņu