Skip to main content

Kandavnieki ar interesi uzņem Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu

2012. gada 21. februārī Kandavā ieradās Eiropas Parlamenta deputāts, Ministru prezidenta ārštata padomnieks enerģētikas jautājumos Krišjānis Kariņš, lai tiktos ar Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolēniem un skolēniem no Lietuvas un Somijas.

K. Mīlenbaha vidusskolā no 20. līdz 24. februārim sadarbībā ar Somiju un Lietuvu skolā notiek dažādas aktivitātēs starptautiskā projekta komerczinībās „Atbalstot uzņēmējdarbību” ietvaros.

Skolas direktore Vēsma Grugule, zinot, ka Krišjānis Kariņš kopā ar uzņēmējiem no dažādām Latvijas pilsētām uzsācis iniciatīvu „Uzņēmīgi cilvēki Latvijas izaugsmei”, kuras ietvaros viesojas Latvijas skolās un universitātēs, lai stāstītu par savu pieredzi uzņēmējdarbībā un mudinātu jauniešus kļūt par uzņēmējiem, lūdza Kandavas novada domes deputāti, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Ingu Priedi noorganizēt tikšanos.

Laiks aizritēja ļoti interesantā sarunā, un skolēni ar interesi uzņēma Eiropas Parlamanta deputāta sniegto informāciju par uzņēmējdarbību, darbu parlamentā, savām skolas gaitām, un posmu kā nonācis līdz tik sarežģītiem pienākumiem, kā piemēram, Eiropas Parlamenta rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas biedrs, Ekonomikas un monetāro lietu komitejas biedrs, Krīzes komitejas biedrs, Vice prezidents Eiropas Tautas Partijas Ekonomikas un vides darba grupā un citiem, aizejot no privātbiznesa uzņēmumā, kurš savu darbību uzsāka, ražojot Latvijā pirmo fasēto ledu -Lāču ledu. Uzņēmuma produkcijas klāsts paplašinājās, bet tomēr, Kariņa kungs izvēlējās savu darbību turpināt poltikā.

Deputātam tika uzdoti jautājumi arī par paveikto Briselē: “Lai Eiropas Parlamentā tavu viedokli sadzirdētu, ir daudz jādomā un jāstrādā. Lai no vairāk nekā 700 deputātu lielā skaita varētu tikt tribīnē, lai sacītajā, ierosinājumā ieklausītos, pirms tam jāveic liels izzinošs, izskaidrojošs darbs. Atšķirībā no Latvijas šeit liela nozīme ir personiskajiem kontaktiem. Tādēļ, Latvijai būtisku jautājumu izspriešanas laikā mums ir iespēja tos ietekmēt, piemēram, iesaistīt sava viedokļa paušanā deputātus no lielvalstīm – Vācijas, Polijas, Francijas un tml.”, atzīst parlamentārietis.

Savukārt Kandavas novada domes deputāte Inga Priede novēlēja skolēniem izvēlēties un strādāt tādā profesijā, kas patīk, lai uz darbu varētu iet ar prieku un sajust gandarījumu par paveikto, kā arī tādā, kas nepieciešama darba tirgū, jo tiekoties ar uzņēmējiem nereti ir dzirdams, ka trūkst kvalificētu speciālistu dažādās rūpniecības nozarēs.

Eiropas Parlamanta deputāts Krišjānis Kariņš, kopā ar padomnieku Mārtiņu Dauguli tikās arī ar partijas VIENOTĪBA Kandavas novada nodaļas valdi un deputātiem. Kariņa kungu iepriecināja uzņēmāja Guntara Indriksona veiksmes stāsts, bez tirdzniecības un viesnīcas biznesa atrast papildus uzņēmējdarbības nišu metālapstrādē un kūpinātavu mājas apstākļiem ražošanu.

„Pēdējā gada laikā, viesojoties Latvijas novados, esmu saticis uzņēmējus, kuri sastopoties ar grūtībām, nav „metuši plinti krūmos”, bet gan meklējuši iespējas, lai uzsāktu vai turpinātu savu uzņēmējdarbību. Tie ir stāsti, kas iedvesmo un apliecina, ka Latvijā ir uzņēmīgi cilvēki,” atzina K. Kariņš, kurš uzdeva jautājumus arī par attiecībām ar VID un nodokļu politiku, kā arī dalījās pieredzē par ES struktūrfondu projektu iespējām.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Inga Priede
Partijas VIENOTĪBA Kandavas novada nodaļas vadītāja
Kandavas novada domes deputāte
Tālr.: 29417255, 63232125
[email protected]

Dalies ar ziņu