Skip to main content

Deputāti naski pērk grāmatu “100 galvas runā”

Saiemas grāmatu veikaliņā nedēļas laikā izpirkti visi Sarmītes Ķikustes grāmatas “100 galvas runā” eksemplāri. Grāmatu veikalos tautas priekšstāvju izteicienu apkopojums joprojām ir pieejams brīvi.

Kopējā mazumtirdzniecībai novirzītā grāmatas tirāža nav bijusi liela – 300 eksemplāru, un S. Ķikuste neizslēdz iespēju, ka liela pieprasījuma gadījumā nāksies drukāt papildu tirāžu.

Grāmatā apkopoti pēdējo septiņu gadu laikā izskanējušie deputātu izteicieni, kuri S. Ķikustei un pašiem politiķiem šķituši intereseanti un pieminēšanas vērti.

Autore atzīst, ka, uzzinot par viņas ieceri apkopot deputātu izteicienus grāmatā, kolēģi no visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām bijuši ļoti pretimnākoši un labprāt dalījušies savos novērojumos. Neviens izteiciena autors arī nav centies kavēt sevi teiktā publiskošanu.

S. Ķikuste uzsver, ka grāmata nav tapusi ar nolūku pelnīt naudu, bet tās ideja bija atstāt kādu vēsturisku liecību par Saeimas darbu. Viņai pašai svarīgi šķiet visi publicētie izteicieni, bet īpaši interesanta autores prāt bija Ivara Godmaņa iniciētā pingvīnu tēma, kuru papildināja un aktīvi komentēja plašs sabiedrības loks.

31.12.2008. I. Godmanis: “Ziniet, kad Antarktīdā ir sniega vētra, pingvīni to pārziemo, saspiežoties ar mugurām kopā, vienā lielā aplī. Ja kāds noklīst, viņi to atgriež atpakaļ.” LTV

01.01.2009. J. Ikstens: “…Ir labi aicināt tautu saspiesties bariņā kā pingvīniem (lai gan latviešiem tuvāks būtu salīdzinājums ar rukšiem, kas guļ cieši kopā), tomēr palika iespaids — kamēr vieniem ir sniega vētra, citiem — dzīres.’’ Diena.lv

20.01.2009. A. Vilks (KNAB priekšnieka vietnieks): „Kad Antarktīdā ir sniega vētra un pingvīni stāv saspiedušies kopā, būtu labi, ja nenotiktu tā, ka dažiem pingvīniem tiek nodrošināta lielāka pieeja zivju resursiem nekā pārējiem”

06.05.2009. J. Reirs JL frakcijas sēdē: „Vēja laikā pat pingvīns var lidot… nelielu gabaliņu…”

Politologs J. Rozenvalds: “…es, kā ierindas pingvīns, gribētu zināt…” Kas notiek Latvijā?

 

Dalies ar ziņu