Skip to main content

Deviņas nevalstiskās organizācijas pievienojas IeM un NVO sadarbības memorandam

Ceturtdien, 3. martā Iekšlietu ministrijā (IeM) notikušajā iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces vadītajā IeM Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes(SDKP) sēdē notika deviņu nevalstisko organizāciju (NVO) pievienošanās 2007. gada 8. novembra Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas un nevalstisko organizāciju sadarbības memorandam.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzinīgi novērtēja NVO lielo aktivitāti un izteica cerību, ka ministrijas un NVO kopīgas sadarbības rezultātā ieguvēja būs visa sabiedrība.

IeM un NVO sadarbības memorandam pievienojās: Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociācija, Latvijas juristu apvienība, Latvijas Tirgotāju asociācija, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība, resursu centrs "Durvis", Publiskās un privātās partnerības asociācija, Latvijas Cilvēktiesību centrs, biedrība "Informācija – sabiedrības drošībai" un Latvijas Policistu arodbiedrība. Tagad kopumā memorandam ir pievienojušās jau 30 organizācijas.
Latvijas tirgotāju asociācijas pārstāvis Austris Kalniņš atzina, ka ar savu darbību padomē asociācija ir ieinteresēta risināt dažādus jautājumus, piemēram, veikalos notiekošo sīko zādzību dekriminalizāciju, savukārt Latvijas Cilvēktiesību centra pārstāve Anhelita Kamenska norādīja, ka ar savu darbību vēlas panākt plašāku izpratni par cilvēktiesību jautājumu ievērošanu.

Sanāksmē darba grupu vadītāji sniedza pārskatu par darba grupu paveikto 2010. gadā, kā arī tika izvirzītas darba grupu prioritātes 2011. gadam.

Jāatgādina, ka IeM Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes ir pastāvīga koleģiāla konsultatīva institūcija, kuras vadību pēc savas iniciatīvas savulaik pārņēma iekšlietu ministre L. Mūrniece un kuras mērķis ir nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību iekšlietu politikas veidošanā un īstenošanā.

 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu