Skip to main content

EP deputāte Kalniete uzaicina uz Briseli trīs „ēnas”

2011. gada 28. februārī Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes darbam Briselē sekoja līdzi 3 „ēnas” no Latvijas. Ēnu dienas ietvaros, jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Eiropas Parlamenta ēku, piedalīties radio raidījuma „Eiropas virtuve” ierakstā, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas sēdē, kā arī Sandras Kalnietes un „Nissan Motor” prezidenta un Japānas automobiļu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Toshiyuki Shiga darba sarunā.

Uz Briseli devās Mārtiņš Šteins no Amatas novada (Nītaures vidusskolas 12. klases audzēknis), Gunta Knāķe no Iecavas novada (Rīgas valsts 3. ģimnāzijas 11. klases audzēkne), Elgars Ludboržs no Rēzeknes novada (Nautrēnu vidusskolas 12. klases audzēknis).

Kā apliecināja Sandra Kalniete: „Vienmēr esmu atbalstījusi jauniešu iniciatīvas, kā arī tieksmi pēc jaunas pieredzes un zināšanām, kas ir vieni no galvenajiem profesionālās izaugsmes faktoriem. Esmu gandarīta par jauniešu izrādīto atsaucību un augsti vērtēju jaunās paaudzes vēlmi būt informētiem un pārliecinātiem par sociālpolitiskajiem procesiem ne tikai sava novada un valsts, bet arī globālos mērogos. Būtiski, ka Ēnu dienas ietvaros, tūkstošiem jauniešu tiek dota iespēja pārliecināties un saprast, vai viņu izdarītā izvēle uz vienu vai otru savas nākotnes profesiju ir bijusi pareiza. Ēnu dienās ne tikai „ēnas”, bet arī es pati gūstu gan pozitīvas emocijas, gan arī jaunas atklāsmes, piemēram, par to – vai un cik pilnvērtīga ir mūsdienu izglītības sistēma, attiecībā pret 21.gadsimta straujo ritmu un pieaugošajām prasībām.”
 

Ēnu iespaidi un pārdomas par pieredzēto Briselē.

Gunta Knāķe: „Izvēlējos ēnot Sandru Kalnieti, jo viņa ir pieredzējusi deputāte kopš Latvijas Tautas frontes laikiem – viņa ir deputāte ar konsekventu politisko domāšanu, Latvijas patriote, diplomāte, rakstniece. Ņemot vērā, ka vēlos studēt starptautiskās attiecības – šī man bija lieliska iespēja iepazīt nozīmīgas starptautiskas organizācijas ikdienu.
Biju domājusi, ka Eiroparlamenta deputāti un viņu palīgi ir pārlieku nopietni, nervozi, iegrimuši papīru kaudzēs. Novēroju, ka darba atmosfēra ir tiešām nopietna, bet cilvēki ir ļoti pozitīvi, smaidoši, ar lielisku humora izjūtu. Cilvēki bija atsaucīgi un es jutos gaidīta. Ļoti labs iespaids bija arī par deputātes palīgiem – jauki, pozitīvi, atvērti un izglītoti cilvēki. Arī es kādreiz vēlētos tāda būt!

Man bija iespēja apmeklēt Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas sēdi – tās gan ir garas un nogurdinošas. Vienmēr domāju, kā deputāti saprot viens otra teikto, izrādās, tas lielā mērā pateicoties tulku darbam. Protams, bija interesanti austiņās paklausīties Eiropas valstu valodas. Visvairāk gan klausījos runas latviešu valodā, kurai bija 14. cipariņš. Bija lieliska iespēja dzirdēt uzstājamies arī manis ēnojamo deputāti Sandru Kalnieti. Man radās iespaids, ka viņa ir gudra, ļoti zinoša un aktīva deputāte. Pateicoties viņai, man bija unikāla iespēja paspiest roku Nissan Motor prezidentam Toshiyuki Shiga. Jauks piedzīvojums bija arī piedalīšanās radio raidījumā, kurā man bija iespēja uzdot jautājumus deputātei Sandrai Kalnietei un saņemt izsmeļošas atbildes.

Sapratu, ka strādāt EP ir grūti, jo daudz jāzina, ir daudz pienākumu, arī lidošana turp un atpakaļ ir laikietilpīgs un nogurdinošs process. Par iespēju ēnot Sandru Kalnieti ļoti priecājos, tā patiešām bija lieliska pieredzes iegūšanas un pozitīvu emociju diena. Saviem vienaudžiem noteikti iesaku pacensties un nebaidīties pieteikties starptautiskajai ēnu dienai. Esmu pārliecināta, ka piedzīvosiet neaizmirstamu un interesantu dienu un iepazīsieties ar fantastiskiem cilvēkiem, kā šogad tas izdevās man.”
 

Elgars Ludboržs: „Sandra Kalniete ir ļoti pieredzējusi politiķe, kas bija tāds kā garants, ka ar viņu būs interesanti – tāpēc izvēlējos ēnot tieši viņu.

Dienas laikā uzzināju daudz vairāk par Eiropas Parlamentu – par tā iekšējo struktūru, partijām, darbiniekiem un to uzdevumiem ikdienā, kā arī sapratu, ka darbs ir smags un intensīvs un lai to pilnvērtīgi veiktu – nepieciešama pieredze un zināšanas. Ļoti patika, tas, ka bija iespēja redzēt pilnīgi visas tās dienas darba norises, kas bija paredzētas Sandrai Kalnietei un kas ļāva sīkāk ielūkoties EP ikdienas darbībā. Interesanti bija arī uzzināt Sandras Kalnietes domas un viedokli par dažādiem jautājumiem.

Noteikti ieteiktu visiem skolēniem piedalīties Ēnu dienās, jo tā ir tiešām neaizmirstama pieredze. Var uzzināt daudz jauna par ēnotās personas darbu, saprast, vai pats to vēlas darīt un kas nepieciešams, lai sasniegtu tādus pašus profesionālos sasniegumus un atzinību. Priecājos par man doto iespēju!”
 

Mārtiņš Šteins: „Kad aizrakstīju vēstuli un izteicu vēlmi ēnot tieši Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, necerēju saņemt pozitīvu atbildi, jo apzinājos, cik aizņemta darbos un sabiedriskajās aktivitātēs ir Kalnietes kundze. Bet tad saņēmu ziņu, ka deputāte Sandra Kalniete ir devusi savu piekrišanu. Prieks mijās ar gandarījumu un ar nepacietību gaidīju dienu, kad došos uz Briseli. Sandru Kalnieti izvēlējos, jo mani personīgi uzrunāja viņas spēja godīgi un patiesi komunicēt ar visu vecumu cilvēkiem. Uzrunāja tas, ka deputāte nepārtraukti izrāda iniciatīvu un iesniedz jaunus priekšlikumus, lai tiešām reāli kaut kas notiktu un virzītos uz priekšu, un rezultāti būtu jūtami gan visas Eiropas, gan Latvijas iedzīvotājiem. Es, kā aktīvs jaunietis, ticu tam, ka deputāte tiešām cīnās par Latvijas iedzīvotāju interesēm un, redzot konkrētos sasniegumus – esmu drošs, ka nākotne ir cerīga.

28. februārī devos uz Briseli. Mani ļoti patīkami pārsteidza pozitīvi noskaņotā, enerģiskā, jautrā un aktīvā deputātes Sandras Kalnietes komanda. Tiekoties ar vienu no asistentiem jau lidostā Rīga, sapratu, ka dienai jābūt interesantai.
Ielidojām Briselē, aizbraucām līdz parlamentam un tad sākās viena no interesantākajām dienām manā mūžā. Esmu bijis gan Latvijas parlamentā, gan Ministru kabinetā, bet ierodoties Eiropas Savienības parlamentā sajutos kā skudra pūznī. Tiekoties ar deputāti Sandru kalnieti jau ievadsarunas laikā sapratu, ka nākotnē vēlos strādāt ko līdzīgu. Pārsteidza deputātes spēja apvienot visas aktivitātes, pārlidojumus, braucienus – tā, lai atliktu laiks arī personīgiem vaļaspriekiem, piemēram, izšūšanai.

Milzīgs prieks, ka bija iespēja piedalīties sēdēs un dzirdēt visu, ko saka Eiropas deputāti arī savā latviešu valodā, jo visas sēžu sarunas tiek tulkotas visās Eiropas valodās. Tas man tiešām bija pārsteigums! Kaut bija neliels uztraukums, jauka bija piedalīšanās radio raidījumā „Eiropas virtuve”. Un, protams, unikālā tikšanās un sasveicināšanās ar Nissan Motor prezidentu – tas būs atmiņā paliekošs notikums. Pārsteidza, ka tik ietekmīgi cilvēki var būt tik atvērti. Kopumā teikšu, ka šī diena bija vienreizējs piedzīvojums, kuru vēlētos atkārtot!

Man būtu arī savi ieteikumi un novēlējums EP deputātiem – nepieciešams uzturēt ciešāku sadarbību, cik nu tā iespējama, tieši latviešu deputātu starpā. Strādāt un darboties tā, lai Latvijas vārds izskanētu pozitīvi Eiropā un pasaulē. Cīnīties par to, lai neviens neapkaunotu Latvijas vārdu ar savu darbību. Deputātiem vajadzētu vēl vairāk informēt iedzīvotājus par padarītājiem darbiem. Lai izdodas un realizējas visas ieceres, lai darbiem ir reāli rezultāti, un lai iedzīvotāji Latvijā un Eiropas Savienībā novērtē ieguldīto darbu!

Foto no "Ēnu dienas" Briselē

Dalies ar ziņu