Skip to main content

Diskutē par multikulturālisma nākotni Eiropā

Šodien Rīgā aizsācies politiskās partijas VIENOTĪBA jaunatnes organizācijas (VJO) rīkots divu dienu starptautisks seminārs “Multikulturālisms Eiropas Savienībā – vai tas cietis sakāvi?” (Multiculturalism in European Union – has it failed?).

Seminārā piedalās centriski labēju partiju jaunatnes organizāciju pārstāvji no Baltijas jūras reģiona valstīm – Somijas, Zviedrijas Igaunijas, Norvēģijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Konferences mērķis ir dalīties pieredzē par sabiedrības integrācijas un multikulturālisma attīstību Baltijas jūras reģiona valstīs un Eiropas Savienībā. Seminārā dalībnieki diskutēs par migrācijas ietekmi uz valstu ekonomiku un tās sociālajām sekām.

VJO valdes priekšsēdētāja Linda Medene atzina, ka šāda veida semināri ir lieliska iespēja iepazīt ne tikai seminārā pārstāvēto valstu pieredzi, bet arī veidot kopēju skatījumu uz Eiropas nākotni. “”Vienoti dažādībā” – tāds ir Eiropas Savienības moto un tāpēc esmu priecīga, ka šo dažādību varam iepazīt Rīgā. Šobrīd Eiropa atrodas vairāku izaicinājumu priekšā, ciešāka sadarbība Baltijas jūras reģiona valstu starpā un kopīgas izpratnes veidošana par to, kādai jābūt Eiropai, ir vienīgā iespēja, kā radīt izpratni citās dalībvalstīs par Latvijas vēsturi, politisko situāciju un aktuālajām problēmām. Mēs nepanāksim Latvijai labvēlīgu Eiropu, ja mūs tajā nepazīs un nesapratīs.” norādīja VJO priekšsēdētāja Linda Medene.

Seminārā kā vieslektori piedalās Saeimas deputāti – Arvils Ašeradens, ekspremjers Valdis Dombrovskis un bijušais Aizsardzības ministrs Dr.Artis Pabriks.

Semināra organizēšanu un norisi atbalsta Konrāda Adenauera fonds Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Ikstens
VJO Ārlietu sekretārs
E-pasts:
[email protected]

 

Dalies ar ziņu